به گزارش رکنا از اصفهان،صاحب ارجمند با اشاره به اینکه  سود دوره سه ماهه نخست سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته که میزان ۲.۵ همت بوده،  بیش از 5 برابر گزارش شده است، تصریح کرد، افزایش کرک اسپرد (رابطه قیمت نفت خام و محصولات نفتی )یکی از دلایل این اتفاق ارزشمند بوده است که البته این مهم منتج به  رشد خالص آماری شرکت های دیگر  پالایشی شده است.

اما  می توان با قاطعیت  برنامه ریزی بهینه تولید، سیستم مدیریت خردمندانه و تلاش مضاعف کارکنان  شرکت پالایش نفت اصفهان را از دلایل  افزایش  قابل توجه سود آن  به نسبت دیگر شرکت های پالایش خصوصی برشمرد و ادامه داد، در این مسیر اهدافی همچون افزایش فرآورده های باارزش افزوده بالا و دستیابی به رکوردهای جدید در اهداف مالی و راهبردی شرکت به ثمر نشسته است . همچنین زمینه حرکت رو به رشد و تأمین متوازن ذی نفعان  را  فراهم کرده است. 

مدیر کنترل و نظارت  بر مبادلات مواد نفتی نیز اظهار داشت،  در سال 1401 و در پی بازنگری ساختار سازمانی و دستور مدیرعامل شرکت، مبنی بر ایجاد  اداره کنترل بر مبادلات مواد نفتی، دقت اندازه گیری فرآورده های نفتی  و پایش سامانه های اندازه گیری بسیار  افزایش یافت.

حمید کمالی  تأکید کرد، به طور حتم  این حرکت ارزشمند  موجب افزایش مقدار فروش  ناشی از دقت اندازه گیری خواهد شد و در نهایت مقادیر فروش در  سه ماهه های آتی سال جاری  نسبت به مدت زمان های  متناظر 1400 افزایش چشمگیری خواهد داشت.

رئیس بازاریابی و فروش شرکت پالایش نفت اصفهان طی سخنانی با بیان اینکه  پالایشگاه بزرگترین تولید کننده وکیوم باتوم(ته مانده برج خلأ) در کشور است، گفت،تا سال 1400 به دلیل محدودیت در تحویل تانکری  تنها به میزان 100 تن تحویل تانکری داشت.اما خوشبختانه با حمایت مدیریت و همت کارکنان  این میزان   به 200 تن افزایش یافت.

 ابراهیم کاویانی پور در ادامه برنامه ریزی  جدید برای فروش و تغییر  قیمت گذاری را دلیل افزایش سود این شرکت  دانست.

احسان رحیمی رئیس برنامه ریزی تولید و اختلاط مواد نفتی  نیز اذعان داشت، یکی از کارهای ارزنده انجام شده در سطح شرکت ارائه مدل بهینه تولید فرایند و محصولات توسط متخصصان پالایشگاه است، در سه ماه نخست سال جاری به استناد این مدل شاهد افزایش سود اوری  ناشی از کاهش محصولات بارزش کمتر و افزایش محصولات کیفی بوده ایم.

رئیس برنامه ریزی،  تحلیل سیستم ها و توسعه سامانه های شرکت پالایش نفت اصفهان  نیز سال 1401  را از منظر  تحقق شاخص های مالی بسیار پربار پیش بینی کرد و ابراز امیدواری نمود: ان شاالله با مدیریت تحول گرا و تلاش مجدانه کارکنان متعهد و متخصص خود، روند رو به رشد شاخص ها تداوم داشته باشد.

مصطفی نظری در ادامه ترسیم چشم انداز پتروپالایشی، تحقق سود ۱.۵میلیارد دلاری و ضریب پیچیدگی بالای 12 در افق  1405 را  نشانه ای از توانمندی سیستم مدیریت شرکت برشمرد  و با روند رو به رشد و متعالی پالایشگاه، آن را کاملا دست یافتنی دانست.

وی تصریح کرد: با تحقق چشم انداز شرکت، در  طلیعه بامداد آن  روز،  هلدینگ پتروپالایشی «شپنا» بر فراز قله های موفقیت خواهد نشست.

اصفهان/بهمن راعی

کدخبر: 810707
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟