به گزارش رکنا از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی موثقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان خاطرنشان کرد: آموزش‌های مهارتی نقش مهمی در تحقق جهش تولید که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، ایفا می‌کند.

آیت‌الله شعبانی موثقی با بیان ضرورت اجرایی کردن آموزش‌های مهارتی، گفت: فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ضامن آینده شغلی و مالی افراد است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، با اشاره به اینکه مهارت آموزی یکی از عوامل موتور محرک اشتغال است  گفت:فراگیری آموزش های مهارتی کاهش بیکاری در جامعه را به همراه خواهد داشت.

وهب مختاران با تاکید بر اجرای طرح نخلستان و کهاد برای دانشجویان بیان کرد:اجرای این طرح در راستای توانمندسازی و ارتقا سطح علمی دانشجویان در حال تحصیل متناسب با رشته هایی که برای آنها بازار کاری وجود ندارد آموزش خواهند دید.

اولین کنگره عفاف و حجاب و رونمایی از کتابهای «پسرها مادری اند» و «عباس حرم»

همچنین بمناسبت هفته ملی مهارت  با مشارکت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس اولین کنگره عفاف و حجاب و رونمایی از کتابهای «پسران مادری اند» و «عباس حرم» در سالن آمفی تاتر مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان برگزار شد.

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان با اشاره به اینکه شهدا با مهارت با خدا ارتباط برقرار کردند، گفت: میوه قلب پاک همان حجاب و عفاف است.

مختاران با تاکید بر اینکه عفاف و حجاب در فضای مجازی باید رعایت شود اظهار کرد: امروزه واقعیت های فضای مجازی با زندگی ما گره خورده است پس ضرورریست در این فضا نیز به حفظ عفاف اهتمام ورزیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  وی با اشاره به مصونیت بخشی حجاب گفت: حجاب تنها جنبه ظاهری ندارد بلکه حافظ کانون خانواده است و کمرنگ شدن آن، آثار و پیامد فردی و اجتماعی دارد.

در پایان مراسم از دو کتاب مذکور با حضور سردار فرجی ،مشاور فرماندهی سپاه  ناحیه استان همدان ،مهدی ظفری مدیر کل  بیناد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان ، سرهنگ بختیاری فرمانده بسیج ادارات استان و سرهنگ عافیتی رییس سازمان بسیج اصناف استان رو نمایی شد.

عارفه سلیمانی فرد/همدان

 

کدخبر: 809392
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟