به گزارش رکنا از رشت، محمود عاطف راد مدیر کل بیمه سلامت استان گیلان، در نشست امروز صبح خود با اصحاب رسانه استان، در خصوص زیر ساخت های لازم برای اجرای طرح دارویار گفت: این طرح از قبل نیاز به زیر ساخت هایی داشته، از جمله تحت پوشش بیمه قرار دادن آحاد مردم و نسخه نویسی الکترونیکی که هر دو زیر ساخت از قبل توسط سازمانهای بیمه ای کشور محقق شده بود.

دکتر راد در مورد جزئیات طرح دارویار گفت: در واقع در این طرح یارانه از ابتدای زنجیره ی دارویی (تولید کننده ی دارو) به انتهای زنجیره ی دارو (مصرف کننده) انتقال می یابد و همه ی افرادی که تحت پوشش بیمه باشند از مزایای این طرح بهره مند میشوند.

وی در تشریح دقیق این طرح نیز افزود، در طرح دارویار، 3 سهم برای هر دارو وجود دارد؛ سهم یارانه، سهم بیمه و سهم مردم،که سهم بیمه و سهم یارانه دارو را بیمه ها پرداخت می کند و هزینه ای از جیب بیمار پرداخت نمی شود.

او همچنین تاکید کرد:تمامی افراد تحت پوشش بیمه و همچنین افرادی که دارای نسخه الکترونیکی هستند از مزایای این طرح بهره مند می شوند.

مدیر کل بیمه سلامت استان همچنین اعلام کرد، در حال حاضر 119 قلم داروی پر مصرف  هیچ گونه تغییر قیمتی نداشته و نیز حدود 2هزارو 539 قلم دارو تحت پوشش بیمه سلامت و تامین اجتماعی قرار دارد.

در آخر وی سامانه پاسخگویی ۱۶۶۶ بیمه سلامت را که  بصورت شبانه روزی  فعال است را برای پاسخگویی به سوالات و شکایات مردم معرفی کرد. 

 رشت / مرجان گودرزی 

 

 

کدخبر: 808302
آیا این خبر مفید بود؟