به گزارش خبرنگار رکنا از تبریز، در این جلسه روند اجرایی طرح‌های تامین انرژی و احداث نیروگاه در این استان توسط شرکت ملی مس ایران با حضور مدیرعامل این شرکت، معاونان هماهنگی امور اقتصادی و عمرانی استاندار و دو تن از نمایندگان استان در مجلس، بررسی و برنامه زمان‌بندی آن مورد توافق گرفت.

در این جلسه که مدیران و نمایندگان دستگاه‌های مسئول استانی اعم از صمت، برق منطقه‌ای، منابع طبیعی و حفاظت از محیط‌زیست حضور داشتند، بر تسریع در طی مراحل قانونی تخصیص زمین و صدور مجوزهای لازم تاکید شد.

ظرفیت حداقلی نیروگاه خورشیدی و بادی احداثی توسط شرکت ملی مس ایران در استان به ترتیب ۲۷۵ و ۵۰ مگاوات خواهد بود که مطالعات لازم برای مکان یابی آنها با توجه به مولفه‌های مختلف فنی و اقتصادی در دست انجام بوده و مقرر شد ظرف یک هفته آینده گزینه‌های نهایی مورد اجماع برای انجام مناقصه به این شرکت اعلام شود.

در این جلسه همچنین شرکت ملی مس ایران متعهد شد در صورت تامین سیلیس لازم از معادن استان آذربایجان شرقی، خط تولید شمش موردنیاز برای سلول‌های خورشیدی نیروگاه‌ها را برای اولین در کشور در این استان راه‌اندازی کند.

 

اراده جدی برای نقش‌آفرینی شرکت ملی مس ایران و مجتمع مس سونگون در تامین برق موردنیاز خود و استان با اولویت منابع تجدیدپذیر، انرژی پاک و رعایت ملاحظات زیست‌ محیطی، افزایش ظرفیت تولید پروژه‌های مورد توافق و همکاری حداکثری دستگاه‌های استانی در پیشبرد اقدامات اجرایی مهم‌ترین موضوعات مورد تاکید در این جلسه بود.

 
کدخبر: 806931
آیا این خبر مفید بود؟