به گزارش رکنا از ایلام؛ حسین نورعلیوند روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار کرد: سال گذشته بیش از ۱۳ هزار نفر  از خدمات مهم این سازمان در حوزه پیشگیری از اسیبهای اجتماعی مرکز اورژانس اجتماعی بهره مند شده است.

مدیر کل بهزیستی ایلام گفت:  با اشاره به اینکه ۳۰ درصد موارد اختلافی زوجین در مراکز مشاوره این اداره کل پارسال به سازش انجامیده است، گفت: سال گذشته یک هزار و ۵۱۲ آموزش پیش از ازدواج در مراکز مشاوره بهزیستی ایلام ثبت شده است.

وی با بیان اینکه تعداد ماموریت های تعریف شده برای بهزیستی گسترده است، افزود: بهزیستی به عنوان یک دستگاه تخصصی و حمایتی مطابق دستورالعمل های سازمانی عمل می کند و بسیاری از اهداف ترسیم شده برای این دستگاه تحقق یافته است هرچند بسیاری از خدمات بهزیستی به علت محرمانه و غیرقابل بازگو بودن، رسانه ای نمی شود.

مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: سال گذشته ۷۰۰فقره تسهیلات اشتغال به جامعه هدف بهزیستی این استان با ۴۱۰میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

مدیرکل بهزیستی ایلام در مورد احداث مسکن معلولان نیز یادآور شد: افزایش اعتبارات احداث مسکن برای معلولان در سال جاری ۴۷ درصد است و ساخت ۶۲ واحد مسکونی برای خانواده های دارای ۲ معلول توسط یک فرد خیر و با همکاری و مشارکت بهزیستی در دست اقدام است و هم اکنون در استان ۱۰۳ خانواده دارای معلول فاقد مسکن زندگی می کنند.

نورعلیوند،در مورد استخدام معلولان در دستگاه های دولتی هم توضیح داد: طبق قانون جامع استخدام معلولان در دستگاه های دولتی که ضمانت اجرایی نیز دارد همه دستگاه های دولتی باید سه درصد از استخدامی ها را به معلولان اختصاص دهند که برخی ادارات نظیر آموزش و پرورش یا منابع طبیعی و آبخیزداری آن را انجام داده اند و پارسال ۱۸ نفر دارای معلولیت استخدام شدند و در استخدامی های امسال نیز این قانون لحاظ می شود.

نورعلیوند اظهار کرد: استان ایلام دارای ۶ مرکز نگهداری شامل ۲ مرکز معلولان، ۲ مرکز سالمندان و ۲ مرکز بیماران روانی است که در حال حاضر ۳۲۲ نفر در این مراکز نگهداری می شوند که سهم عمده هزینه نگهداری از این افراد از طرف دولت و بخشی نیز بر اساس توان خانواده ها پرداخت می شود.

وی در خصوص فرزندخواندگی هم افزود: تعداد کودکان زیر پنج سال شیرخوارگاه ایلام پنج نفر است در حالیکه که ۱۲۵ خانوار در نوبت فرزندخواندگی قرار دارند که برخی از این خانواده ها برای دریافت فرزندخواندگی به دیگر استان ها ارجاع می کنند.

در پایان مدیر کل بهزیستی استان؛اصحاب رسانه را جزئی از مددکاران و همراهان بهریستی دانست و از زحمات بی وقفه آنان قدر دانی کرد.۲۵ لغایت ۳۱ تیرماه هفته بهزیستی نامگذاری شدهاست.

ایلام/کوثر موسوی 

 

 

کدخبر: 805686
آیا این خبر مفید بود؟