به گزارش رکنا از لرستان، فرهاد زیویار روز چهارشنبه در همایش روز ملی صنعت  با بیان اینکه لرستان دارای ذخایر خدادادی و مادی بسیاری دارد ، اظهار داشت: این سرمایه های خدادادی با پشتوانه سرمایه انسانی، توسعه می یاید و مورد استفاده و بهره‌برداری قرار خواهند گرفت، بنابراین تلاش برای توسعه و رونق اقتصادی لرستان ضروری است.

وی بخش صنعت داروی لرستان را  جزو قطب های سرآمد کشور عنوان کرد و گفت : همچنین واحدهای دانش بنیان و مجموعه صنعت نساجی، معادن سنگ، دامپروری ، منابع آبی ظرفیت خوبی را برای این استان فراهم کرده‌اند.

استاندار لرستان با اشاره به این‌که ما در معادن سنگ نمای ساختمان، لبنی و آشامیدنی و... حرف برای گفتن داریم، تصریح کرد: لرستان از حیث صنایع لبنی جز چهار استان اول است و از نظر روان آب‌ها و چشمه‌سارها و منابع آبی نیز جز پنج استان اول است، علی‌الرغم این همه ذخیره آبی اما یک چهارم زمین‌های کشاورزی ما آبی است و الان در بخشی از استان در تأمین آب آشامیدنی دچار مشکل هستیم که لازم است مورد حمایت قرار بگیرد که بخشی از طرف دولت و بخشی نیز از طرف بخش خصوصی صورت می‌گیرد، اگر دولت فضا را امن کند حتماً بخش خصوصی نیز پیش قدم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه لرستان دارای ذخایر نفت و گاز خوبی است گفت: کمک به ایجاد نیروگاه خورشیدی ضروری است و آمادگی لازم برای حمایت از سرمایه‌گذار وجود دارد.

زیویار با اشاره به مشکلات موجود در بخش شهرک های صنعتی‌ بیان کرد : لرستان از حیث داشتن مناطق صنعتی مکان‌هایی دارد که به کمک نیاز دارند، برخی از شهرک‌های صنعتی در جاهایی قرار دارند که می‌توانند بحران‌زا باشند، ضمن اینکه راه‌های ریلی و هوایی نیز باید در نظر گرفته شوند، فرودگاه خرم‌آباد جز اولین فرودگاه‌های کشور به حساب می‌آید

وی اظهار کرد: سد معشوره ظرفیت خوبی است و در صورت تکمیل ابن طرح حدود یک میلیون نفر از منابع آبی آن بهره‌مند می‌شوند.

استاندار لرستان با بیان این‌که منابع بانکی ارزان برای ایجاد و توسعه سرمایه‌گذاری‌ها لازم است، اظهار کرد: در بحث اشتغال در پایان اردیبهشت ماه با تزریق اعتبارات سفر رئیس جمهور و دولت سیزدهم از آذرماه ۱۴۰۰ تا اردیبهشت ۱۴۰۱ با همراهی تلاشگران و صنعتگران حدود 5 هزار نفر به تعداد بیمه شدگان ما اضافه شده است.

 

کدخبر: 805683
آیا این خبر مفید بود؟