به گزارش خبرنگار رکنا ازقزوین، حسین رجبی در این خصوص گفت: استان قزوین به دارالمومنین شهرت دارد و به همین خاطر و بر اساس آمارها، میزان وقوع جرائم خشن و استفاده از سلاح سرد و پرونده های متشکله در این حوزه زیبنده این استان با پیشنه غنی فرهنگی نیست و قطعاً این موضوع باید چاره اندیشی و مورد بررسی قرار گیرد و علل و عوامل آن شناسایی شوند.

وی افزود: بدون شک وقوع جرائم خشن امنیت و آرامش جامعه را مختل می کند و گاهاً تبعات اجتماعی آن برای فرد بزه‌دیده و جامعه جبران ناپذیر است و بر همین اساس و در راستای پیشگیری از وقوع جرم و احیاء حقوق عامه دستورالعمل برخورد با جرائم خشن و دارندگان سلاح سرد از سوی دادستانی تهیه و به فرماندهی انتظامی استان قزوین ابلاغ شد.

این مقام قضایی استان در ادامه بیان داشت: تامین امنیت و برخورد قاطع با مجرمان جرائم خشن مطالبه بحق جامعه از دستگاه قضایی و نیروی انتظامی است و این را وظیفه خود می دانیم و ایجاد امنیت و برخورد با هنجارشکنان مورد تاکید ریاست معظم قوه قضاییه است و به شهروندان محترم این اطمینان خاطر را می دهیم که در برخورد با اینگونه مجرمان به هیچ عنوان مماشات صورت نگیرد و سخت‌ترین برخورد های قانونی نسبت به آنها اعمال شود.

رجبی همچنین تصریح کرد: در همین راستا و در جهت اثرگذاری بیشتر اقدامات، دو شعبه بازپرسی و یک شعبه دادیاری دادسرای قزوین به عنوان شعب ویژه رسیدگی به جرائم خشن تعیین گردید و از این پس جرائمی همانند ایراد ضرب و جرح عمدی با چاقو، آدم ربایی، قدرت نمایی با سلاح سرد و... به صورت تخصصی در شعب مذکور مورد رسیدگی قرار می گیرد.

این مقام مسئول یادآور شد: با تعیین این شعب ویژه، رسیدگی سریع و قاطعانه و برخورد با مخلان نظم و امنیت عمومی با صدور قرارهای کیفری متناسب با جدیت در دستور کار قرار می گیرد و اجازه نخواهیم مجرمان خشن و به عادت با اقدامات هنجارشکنانه خود موجب ایجاد رعب و وحشت در جامعه شوند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: همانطور که بنده در مراسم معارفه خود اعلام کردم، فضای جامعه را برای مجرمان خشن ناامن خواهیم کرد و بدون شک برخورد دستگاه قضایی با مخلان نظم و امنیت عمومی سخت و بدون اغماض است و رصد و پایش مجرمان خشن، اراذل و اوباش و محکومین سابقه دار با جدیت در دستور کار دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و سایر نهادهای امنیتی و اطلاعاتی استان قرار داد و بانک اطلاعاتی اینگونه مجرمان مستمراً بروزرسانی می شود.

 

کدخبر: 804981
آیا این خبر مفید بود؟