بسیج دو هزار جهادگر قمی برای کمک به محرومان 14 استان در فصل تابستان

به گزارش رکنا از قم، علی اخلاصمند، مسئول حرکت‌های جهادی سازمان بسیج سازندگی سپاه استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج در قم، با بیان اینکه در فصل تابستان 1401 بیش از 100 گروه جهادی از اقشار و نواحی اردوهای جهادی را  برگزار می‌کنند، اظهار کرد: این اردوها یک روزه تا یک ماهه خواهد بود و بیشتر اردوهای داخل شهر یک تا سه روزه و اردوهای خارج از شهر نیز بیشتر بین هفت تا 14 روز خواهد بود.

وی محرومیت‌زدایی، پزشکی، آموزش تحصیلی، اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی را از جمله مأموریت‌های اصلی گروه‌های جهادی استان قم برشمرد و اضافه کرد: گروه‌های جهادی قم به غیر از قم در 13 استان دیگر نقش‌آفرینی خواهند داشت و البته که حدود 70 درصد گروه‌های جهادی فعالیت‌های خود را در داخل استان قم دنبال خواهند کرد.

مسئول حرکت‌های جهادی سازمان بسیج سازندگی سپاه استان قم از حضور اقشار و سنین مختلف در گروه‌های جهادی یاد کرد و گفت: برای پیشبرد برنامه‌های این گروه‌های جهادی از ظرفیت‌های مردمی و همچنین سپاه استان قم و دستگاه‌های  دیگر استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: در استان  کرمان پنج اردوی جهادی و در هر کدام از استان‌های سیستان و بلوچستان، مازندران و ایلام دو اردوی جهادی برگزار می‌شود و دیگر اردوها نیز در استان‌هایی از جمله لرستان، مرکزی، خوزستان، خراسان رضوی و تهران دنبال خواهد شد.

اخلاصمند با بیان اینکه اردوهای جهادی استان قم بعد از امتحانات طلاب و دانشجویان از نیمه دوم تیرماه شروع می‌شود، گفت: مردم علاوه بر ثبت‌نام در اردوهای جهادی می‌توانند در تامین تجهیزات و اعتبارات مورد نیاز این اردوها مشارکت کنند که در این راستا کد *6655*9988*5# برای ثبت‌نام و کد *6655*9988*6# برای دریافت مبالغ افراد درنظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود که در این 100 گروه جهادی دو هزار جهادگر حضور یافته و در مناطق محروم ایفای نقش کنند.

نظری/ قم

 

آیا این خبر مفید بود؟