صادرات ۲.۲ میلیارد دلار محصولات آبزی پروری هدف‌گذاری شده است
به گزارش خبرنگار رکنا ازقزوین، سید حسین حسینی در نخستین ستاد توسعه شیلات و آبزی پروری استان قزوین  افزود: نقش پرورش ماهی زینتی در افزایش ارزآوری و صادرات بی بدیل است که در این میان ظرفیت بسیار خوبی در استان قزوین وجود دارد.

وی اضافه کرد:  بر اساس برنامه تحولی در سازمان شیلات تا افق ۱۴۰۴ باید به اندازه ۴۰ سال گذشته تولید آبزی پروری داشته باشیم تا کشور به خوداتکایی و استقلال کافی دست یابد.

 معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات ایران بیان کرد:  در سال گذشته با ۱۹ درصد افزایش صادرات و کاهش واردات مواد اولیه و  سازه‌ای تراز تجاری کشور مثبت شد و امید داریم این مهم همچنان ادامه یابد.

وی عنوان کرد: ظرفیت‌های زیستی، توانمندی و دانش، صنعت و توانمندی صنعتی در توسعه شیلات و آبزی پروری بسیار مهم است که خوشبختانه در استان قزوین این سه مورد در کنار یکدیگر تجمیع شده است.

حسینی گفت: ایجاد اشتغال و حلقه‌های واسط در کنار هم به ایجاد هلدینگ منجر شده و می‌تواند روند توسعه صنایع این مهم را افزایش دهد.

 وی عنوان کرد: سالم ترین پروتئین، متعلق به آبزیان است و این مهم باید با ارزان سازی و کاهش قیمت تمام شده تولیدات به تولید غذای سالم منجر شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟