تشکیل اولین کنسرسیوم صادراتی صنعت ساختمانی توسط سازمان همیاری خراسان رضوی

به گزارش رکنا از مشهد، در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه صنایع ساختمانی مشهد و با حضور محمدرضا تازیکی مدیرعامل، معاونان و مدیران ستادی و شرکتهای سازمان همیاری و تعدادی از مسئولان شرکتها و کارخانجات تولیدی محصولات مرتبط با حوزه صنعت ساختمان نشست تخصصی این حوزه برگزار شد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به ظرفیتهای سازمان گفت: به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی زیرمجموعه استانداری توانمندیهای گوناگونی در سازمان وجود دارد که امکان مناسبی را برای تعامل با صاحبان صنایع مختلف ایجاد می کند.

وی با اشاره برنامه ریزیهای سازمان برای فعالیت های اقتصادی در کشورهای برزیل، افغانستان، پاکستان و ...، ادامه داد: در این راستا آمادگی داریم در حوزه معرفی و فروش و ایجاد زمینه های مناسب برای حضور تولیدکنندگان داخلی در بازارهای بین المللی کمک کنیم.

تازیکی با بیان اینکه هدف ما کمک به توسعه بازرگانی خارجی شرکتهای داخلی است، افزود: این همکاری میتواند در قالب ایجاد نمایندگی های فروش در کشورهای هدف و همچنین کنسرسیوم مشترک صادراتی با سرمایه گذاری صاحبان صنایع مختلف و محوریت سازمان همیاری یا شرکتهای مستعد باشد.

وی خاطر نشان کرد: خروجی واقعی نمایشگاه ها باید منجر به اتفاقات جدید در حوزه  اقتصادی شود، سازمان همیاری می تواند نقشی محوری و هماهنگ کننده داشته و حلقه ارتباط را در حوزه صنایع مختلف ایجاد کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟