کنتور برق ۳۹ روستای بانه تکخوانی شد

 

به گزارش رکنا از کردستان؛ صلاح الدین قادری مدیر توزیع برق شهرستان بانه گفت: یکی از اقدامات شاخصی که به عنوان برنامه کاری در اولویت فعالیت های این مدیریت قرار دارد تکخوانی نمودن کنتور برق روستاهای این شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه همواره  یکی از مطالبات روستانشینان تامین برق مطمئن و برقراری عدالت اجتماعی و بهره مندی از شرایط انشعاب و انرژی همچون مشترکین شهری بوده است، افزود: در همین راستا و طی دوسال اخیر طرح تکخوانی کنتور برق روستاها با جدیت تمام در دستور کار قرار گرفته است.

قادری با تاکید بر اینکه اجرای طرح اصلاح و بهسازی شبکه قبل از تکخوانی کنتور برق روستایی امری ضروری است، افزود: با توجه به اینکه درصد زیادی از شبکه برق روستاها عمر بالای ۳۰ سال دارند وتقریبا فرسوده هستند اصلاح و بهینه سازی شبکه های  توزیع برق روستاها و آماده نمودن برای تبدیل به تکخوانی نیاز به اعتبارات ویژه ای دارد.

وی گفت: در مجموع و تاکنون کنتور برق ۳۹ روستای شهرستان بانه با بیش از ۵ هزار مشترک تکخوانی شده که امید است امسال نیز کنتور برق ۶۰ روستای دیگر تکخوانی و از حالت بازفروش خارج شود.

مدیر توزیع برق شهرستان بانه با تاکید بر اینکه اجرای طرح های توسعه روستاها بی شک موجب مهاجرت معکوس و رونق تولید در روستاها می شود، گفت: شهرستان بانه دارای ۲۵۰ روستا با بیش از ۱۳ هزار مشترک است که کنتور برق ۲۱۱ روستای باقیمانده آن تا پایان سال ۱۴۰۲ تکخوانی و از حالت باز فروش خارج می شود.

 

 

کویستان عبدالحکیمی /کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟