افزایش دماواحتمال آتش سوزی در عرصه های جنگلی گلستان

به گزارش خبرنگار رکنا از گلستان ، عبدالرحیم لطفی  مدیر  کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: آتش‌سوزی در طبیعت عمدتاً ناشی از سهل‌انگاری و بی‌احتیاطی توسط عوامل انسانی مخصوصاً گردشگران است و با توجه به فصل تابستان و افزایش دما و همچنین تردد گردشگران و طبیعت دوستان در عرصه‌های طبیعی احتمال خطر آتش‌سوزی افزایش می‌یابد.

لطفی بیان کرد: جنگل‌های هیرکانی مناطق آسیب‌پذیر و حساس به لحاظ وقوع حریق و آتش‌سوزی هستند و خطر آتش‌سوزی در این مناطق بالاست.

وی افزود: مهم‌ترین توصیه ما به شهروندان و طبیعت دوستان این است که نکات ایمنی و مراقبت‌های لازم در پیشگیری از وقوع آتش‌سوزی در شرایط گرمای هوا را رعایت و از روشن کردن آتش، رها کردن سیگار، چوب کبریت و مخصوصاً آتش زدن کاه و کلش مزارع کشاورزی و استفاده از هر وسیله قابل اشتعال دیگری در طبیعت خودداری کنند.

لطفی با اشاره به اینکه درصد بسیار بالایی از آتش‌سوزی‌های عرصه‌ها ناشی از اشتباهات و خطاهای انسانی است

مدیر  کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان بیان کرد: همشهریان می‌توانند با مشاهده هرگونه علائم آتش‌سوزی از طریق تلفن گویای ۱۵۰۴ و ۱۳۹ نسبت به اطلاع‌رسانی اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: تمامی نیروهای منابع طبیعی در آماده‌باش کامل هستند و تا پایان فصل تابستان و کاهش درجه حرارت، به‌صورت آماده‌باش خواهند بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟