ورزش چوگان متکی به اسب و زمین و تجهیزاتی است

به گزارش خبرنگار رکنا ازقزوین، مجمع انتخاباتی هیئت چوگان استان قزوین روز یکشنبه با حضور ابراهیم نوزایی رئیس فدراسیون چوگان کشور، عباس علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان و اعضای مجمع در اداره ورزش و جوانان استان برگزار شد.

عباس علایی مقدم در این جلسه گفت: از رئیس سابق هیئت چوگان استان که برای اعتلای این رشته تلاش زیادی کردند تقدیر می کنیم و امیدواریم رئیس جدید نیز با برنامه های مدون خود به توسعه این رشته کمک کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین تصریح کرد: رشته چوگان از ورزشهای شاخص است و هر فردی که به عنوان رئیس هیئت مسئولیت می پذیرد باید با تلاش مضاعف در اجرای برنامه ها جدی باشد. .

علایی مقدم یادآورشد: ورزش چوگان مورد تاکید رهبری هم است و سبقه زیادی در تاریخ گذشته قزوین دارد و این خطه خاستگاه چوگان بوده و امروز هم باید این جایگاه را احیا کنیم.

علایی مقدم اظهارداشت: روستای خونان یک الگوی موفق از مناطق مستعدی است که با عشق و علاقه ساکنان خود توانسته به یک الگوی کشوری تبدیل شود و ما امیدواریم امسال بتوانیم این رشته را در روستاهای دیگری نیز فعال کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین اضافه کرد: از رئیس جدید هیئت چوگان استان انتظار داریم نسبت به استعدادیابی ورزشی در رشته چوگان در سایر شهرها و روستاهای استان اقدام جدی کند.

علایی مقدم اظهارداشت: در استان تعدادی باشگاه سوارکاری داریم که با رایزنی می توان از این ظرفیت هم برای توسعه ورزش استفاده کرد و همه باید تلاش کنیم تا ورزش چوگان دیده شود و برای این کار لازم است نسبت به شناسه دار شدن آن اقدام کنید تا ما بتوانیم حمایت رسمی داشته باشیم.

image_2022_6_19-14_49_16_360_kpu

وی بیان کرد: آمادگی داریم در اعزام تیم های چوگان به مسابقات همکاری و کمک کنیم اما به حامی مالی هم نیاز داریم که می توان از ظرفیت خیرین و واحدهای صنعتی نیز استفاده کرد. 

علایی مقدم اضافه کرد: در زیرساخت ها و تامین سخت افزار می توان پس از فعال کردن این رشته به سمت گام بعدی رفت و نیروسازی را در اولویت قرار داد و تعداد افراد بیمه شده را بیشتر کرد زیرا تنها با یک روستا مانند خونان نمی توان کار بزرگی صورت داد.

وی اظهارداشت: اگر منتطر شرایط مطلوب باشیم زمان از دست می رود لذا باید برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشته باشیم تا به هدف برسیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین تصریح کرد: اعضای مجمع را باید به ۱۸ نفر برسانیم و ورزش شهرستانها را فعال کنیم تا زمینه ارتقای جایگاه این رشته مهیا شود.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟