بستر و حریم رودخانه قشلاق سنندج آزادسازی شد.

به گزارش رکنا از کردستان؛ حجت الاسلام والمسلمین حسینی، بیان داشت: در اجرای سیاستهای دستگاه قضایی و تاکیدات ریاست محترم قوه قضاییه در امر حفاظت از بیت المال و اراضی ملی و حریم و بستر رودخانه ها و با ورود جدی و مستمر دادستانی مرکز استان کردستان، بستر و حریم رودخانه قشلاق سنندج و اراضی ملی و کشاورزی به طول 3 کیلومتر آزادسازی و رفع تصرف شد.

 

وی افزود :  عصر روز  سه شنبه 24 خردادماه سال جاری در راستای صیانت و حفاظت از حقوق بیت المال و اراضی ملی و منابع طبیعی و برابر تصمیمات اتخاذ شده در شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی استان، عملیات آزادسازی بستر رودخانه قشلاق سنندج اجرا شد .

 

حجت الاسلام حسینی تاکید کرد : پس از تعیین دقیق حد بستر این رودخانه و طی مراحل قانونی و با انجام اخطار‌های لازم، آگهی قانونی و تعیین مهلت اعتراض به آن و عدم ارائه هر گونه اعتراضی، دستور قضایی لازم در اجرای قانون صادر و اقدام لازم جهت آزادسازی بستر رودخانه انجام شد.

 

وی خاطرنشان ساخت: دادگستری استان کردستان در راستای حفظ حقوق بیت المال و برخورد با متصرفین به اراضی ملی با قاطعیت اقدام خواهد نمود.

رئیس کل دادگستری استان افزود: هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه ها، جرم محسوب شده و این امر سبب بروز خطرات ناشی از طغیان رودخانه در بارندگی‌های فصلی برای ساکنان مناطق پایین دست شهرستان سنندج می‌شود و نیز آلودگی زیست محیطی آب سد قشلاق را به دنبال خواهد داشت.

 

کویستان عبدالحکیمی /کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟