بیش از۱۴هزار بازرسی از بازار استان ایلام انجام شد

به گزارش رکنا از ایلام؛ رضا محمد رحیمی اظهار داشت: این بازرسی‌ها توسط ۱۵۴بازرس بصورت متناوب در قالب۶۱ گروه در استان انجام شده و در مجموع ۹۳۷پرونده در این زمینه تشکیل شده است.

 

وی افزود: بازرسان صنعت، معدن و تجارت و دستگاه‌های مرتبط از ابتدای این تصمیم مهم و سرنوشت ساز دولت، به صورت شبانه روزی و مستمر در بازار حضور دارند.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت ایلام گفت: گشت‌های ویژه نظارت، پایش و بازرسی بر بازار در سطوح (انبار، سردخانه، عمده فروش و خرده فروش) در این استان با اهداف رصد و مدیریت نظارت بر فرآیند تعیین و نحوه قیمت گذاری بر روی کالا توسط فروشندگان به منظور ایجاد تعادل در بازار و خرید آسان شهروندان در حال انجام است.

وی ادامه داد: در این طرح ضمن تشدید نظارت بر زنجیره تامین، توزیع و عرضه کالاهای اساسی به منظور حفظ آرامش و ثبات بازار، هرگونه تخلفات گران‌فروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه، تقلب، صادر نشدن صورت‌حساب، کم‌فروشی و درج نشدن قیمت روی کالا، افزایش غیرقانونی قیمت، و ایجاد التهاب در بازار مورد رصد مستمر بازرسان قرار دارد که با سرعت و اولویت پیگیری و با جدیت با این موارد برخورد می‌شود.

رحیمی خاطرنشان کرد: طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها بعنوان یکی از مهمترین طرح‌های دولت است که باید تلاش کنیم که این طرح به خوبی در کشور انجام شود و بطور قطع با سیاست‌هایی که دولت در پیش گرفته است، شاهد بهتر شدن وضعیت معیشتی مردم خواهیم بود.

وی در پایان از شهروندان خواست برای کمک به مدیریت تنظیم‌ بازار و کنترل و تعادل قیمت‌ها، در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، مراتب را از طریق تلفن ۱۲۴ به همکاران اعلام که در اسرع وقت کارکنان بازرسی حضور یافته و به شکایات رسیدگی می‌کنند.

ایلام/کوثر موسوی 

 

آیا این خبر مفید بود؟