دست خالی خیبر خرم‌آباد از فوتبال باشگاه‌های کشور

به گزارش رکنا از لرستان، تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد در دیدارهای تدارکاتی پیش فصل خود نتایج قابل قبولی را کسب کرد، در این دیدارها با شهرداری آستارا یک به یک شد، در مقابل استقلال تهران ۲ بر یک شکست خورد، همچنین فجر سپاسی شیراز را با ۲ گل، فولاد خوزستان را با یک گل، امید بادران تهران را با چهار گل و عقاب تهران را با سه گل بدرقه کرد.

تمام تمرکز تیمی خیبر بر رقابت های لیگ یک بود و مردم لرستان و دیگر لرتباران چشم انتظار کسب موفقیت آن بودند، تیمی که می توانست با روحیه مناسب، نظم دفاعی، کار تیمی منسجم و موقعیت سازی در نوک حمله، امید را در دل هواداران زنده نگه دارد.

در این راستا حمید طاهری فرد، وحید امانی، احمد بهاروندی، محمد پاپی، محمدعلی مغنمیان، محمدعلی صفیا، مهرداد قنبری، میلاد غریبی، حسین فاضلی، ابوالفضل طهماسبی، یوسف وکیا، رحیم آلبوغبیش، شهرام سالاری با عقد قرارداد به جمع سبز پوشان خیبر خرم‌آباد اضافه شدند.

همچنین احمد زارعی، رضا شکری، محمود بیرانوند یگانه، محمد صادق نادرپور، مرتضی غلامعلی تبار، احسان جودکی، محمد جواد عباسی و آرش افشین قرارداد خود را با این تیم تمدید کردند.

انتخاب و برکناری محسن عاشوری به عنوان سرمربی تیم خیبر خرم‌آباد

"محسن عاشوری" ۱۹ تیر ۱۴۰۰ به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال دسته اولی خیبر خرم‌آباد جایگزین عبدالله ویسی شد، عاشوری تا هفته بیستم فصل گذشته هدایت بادران را برعهده داشت که با این تیم نتایج مطلوب و درخشانی را کسب کرد و این تیم را مدعی صعود تحویل روانخواه داد.

اما در نهایت ۲۷ آبان ماه سال گذشته تصمیم مدیریت باشگاه فرهنگی ورزشی خیبر خرم‌آباد، محسن عاشوری از سمت سرمربیگری این تیم برکنار شد.

عبدالله ویسی، سکاندار هدایت سبزپوشان

با تصمیم مدیریت باشگاه فرهنگی ورزشی خیبر خرم‌آباد "عبدالله ویسی" پس از برکناری "محسن عاشوری" سکان هدایت تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد را برعهده گرفت.

ویسی پیش از این نیز در فصل گذشته هدایت تیم خیبر خرم آباد را برعهده داشت و در هفته ششم لیگ یک و در حالی که خیبر با ۱۱ امتیاز در جایگاه چهارم قرار داشت، برای دومین بار جایگزین محسن عاشوری شده بود.

عبدالله رفت و فراز آمد

چهاردهم اسفندماه سال گذشته، باشگاه خیبر پس از آنچه کسب نتایج ضعیف اعلام شد، پایان همکاری با عبدالله ویسی سرمربی خود را اعلام و فراز کمالوند را برای سکانداری این تیم انتخاب کرد که این سومین تغییر سرمربی در این فصل باشگاه خیبر بود.

در این راستا قرارداد فراز کمالوند سرمربی تیم فوتبال این باشگاه با هدف «تسریع در برنامه‌ریزی» و «پیشبرد اهداف برای فصل آینده» برای فصل آینده تمدید شد.

کمالوند سابقه هدایت تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان، تراکتور تبریز، پارس جنوبی جم، گسترش فولاد، شیرین فراز کرمانشاه، صنعت نفت آبادان را در کارنامه دارد.

ناکامی خیبر در جام حذفی فوتبال کشور

سبزپوشان خیبر در مرحله نخست رقابت های جام حذفی نیز با یک گل شهرداری همدان را از پیش رو برداشتند و به مرحله بعدی صعود کردند، خیبر در مرحله یک شانزدهم نهایی نیز مس شهر بابک را با سه گل شکست داد و به مرحله یک هشتم رسید همچنین با نتیجه پنج بر یک صنعت نفت آبادان را شکست داد و راهی یک چهارم شد.

خیبر در جام حذفی هم بین هشت تیم برتر قرار داشت که با شکست یک بر صفر مقابل مس کرمان از صعود به مرحله بعد بازماند، این درحالی بود که فراز کمالوند با تیم دوم خود راهی کرمان شد و به امید صعود به لیگ برتر، جام حذفی را جدی نگرفت.

خیبر فصل گذشته نیز در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور، صنعت نفت آبادان را با یک گل شکست داد و به مرحله بعدی صعود کرد، پس از آن تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفت اما در مقابل ملوان در انزلی شکست خورد و از صعود بازماند.

تقویت تیمی برای فصل آینده لیگ یک

هفته های پایانی لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشور برای تیم فوتبال خیبر بدون استرس به صعود لیگ برتر بود چراکه امید این تیم برای راهیابی به بالاترین سطح فوتبال باشگاهی ایران از بین رفت و این تیم با حذف از جام حذفی و نا امید شدن از صعود به لیگ برتر به دنبال تقویت، توسعه و هماهنگی تیمی برای حضور در رقابت های فصل آینده لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشور است.

خیبر که تا هفته بیستم به همراه ملوان بندر انزلی یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر بود با کسب نتایج ضعیف، ۲ شکست متوالی و جا ماندن از کورس قهرمانی لیگ یک، امید خود را از دست داد. 

پس از اعلام سازمان لیگ مبنی بر حضور تماشاگران در ورزشگاه، دیدارهای خیبر خرم‌آباد مقابل حریفان با ۳۰ درصد از ظرفیت برگزار شد اما حضور هواداران پرشور خیبر هم در کسب نتایج مطلوب برای این تیم اثرگذار نبود و تیم خیبر خرم‌آباد از هفته سی و چهارم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور، در ورزشگاه خانگی خود مقابل مس کرمان با ۲ گل مغلوب شد.

این دیدار در آخرین هفته رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور برگزار شد که تیم ملوان بندرانزلی قهرمان لیگ شد و به همراه مس کرمان به لیگ برتر صعود کرد وهمچنین ماشین سازی تبریز، شاهین شهرداری بوشهر و ویستا توربین قزوین به دسته پایین تر سقوط کردند.

در نهایت تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد با ۱۶ برد، ۱۱ تساوی و هفت باخت، ۴۷ گل زده و ۲۹ گل خورده و ۵۹ امتیاز در رده چهارم جدول ۱۸ تیمی لیگ یک قرار گرفت و فصل برای این تیم و بازیکنان به پایان رسید.

 

مهدی زکی پور/لرستان

آیا این خبر مفید بود؟