به گزارش رکنا از یاسوج، آئین اختتامیه هشتمین جشنواره سراسری آئین‌های نمایشی در فرهنگ رضوی شب گذشته در فرهنگ رضوی با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، معاونین اقتصادی و سیاسی استاندار، شهردار یاسوج و برخی از مدیران کل استان و با حضور ویژه تعدادی از کاروان «زیر سایه خورشید» و پرچم متبرک حرم رضوی در تالار روباز امام رضا (ع) اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

امین درخشان در این آئین ضمن تقدیر و تشکر از همکاری دستگاه ها و نهادهای مختلف فرهنگی و انفلابی، گفت: هشتمین جشنواره ملی آئین های نمایشی در فرهنگ رضوی به میزبانی شهر یاسوج از روز ۱۶ خرداد ماه جاری به مدت سه روز در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در حال برگزاری بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در این دوره از جشنواره آئین های نمایشی گروه های نمایشی از تربت حیدریه خراسان رضوی، میناب بندرعباس، استان بوشهر و استان کهگیلویه و بویراحمد در تالار روباز امام رضا(ع) و پارک ساحلی یاسوج اجرا داشتند.

وی حضور این گروه های نمایشی در شهر یاسوج را باعث ایجاد شور و نشاط معنوی برای مردم کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج دانست و اظهار کرد: موضوع هشتمین جشنواره آئین های نمایشی در فرهنگ رضوی تعمیق و ترویج فرهنگ رضوی بود که هنرمندان در قالب تولید اثر هنری جهت بهره مندی مردم از فضائل امام رضا (ع)، نمایش های خود را اجرا کردند.

درخشان از همکاری ویژه حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه فتح استان در راستای برگزاری مطلوب این جشنواره تقدیر و تشکر کرد و گفت: جبهه فرهنگی انقلاب، شهرداری یاسوج و سایر نهادها و سازمان ها همکاری خوبی در راستای برگزاری این جشنواره داشتند که جای تقدیر و تشکر دارد.

سیدعلی احمدزاده نیز در این آئین ضمن تبریک دهه کرامت، گفت: کرامت یک ویژگی خاص پروردگار بوده، امامان را با کرامت می دانیم و این ویژگی در همه معصومین علیهم السلام وجود دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مسئولان برگزار کننده جشنواره تقدیر و تشکر کرد و افزود: هنرمندان شرکت کننده و دستگاه های فرهنگی مجری با برگزاری این جشنواره، باعث شادی مردم در دهه کرامت شدند .

ستار هدایت خواه نیز در این آئین، گفت: می توان بخشی از این نمایش‌ ها را به سمت سیره و منش امام رضا (ع) برد.

مسئول دفتر آستان قدس رضوی و دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد تبیین کرامات امام رضا (ع) را یکی از موضوعات مهمی دانست که هنرمندان می توانند در آثار هنری خود در زمینه این امام رئوف به آن بپردازند.

گفتنی است، هشتمین جشنواره سراسری آئین‌های نمایشی در فرهنگ رضوی از سری برنامه های بیستمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) و به مناسبت گرامی داشت دهه کرامت بوده که به همت اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، مرکز هنرهای نمایشی، معاونت هنری و سینمایی و با همکاری و همراهی معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه فتح استان، شهرداری یاسوج، جببه فرهنگی انقلاب و ... در یاسوج برگزار شد.

کدخبر: 790000
آیا این خبر مفید بود؟