ساختمان های ناایمن مشهد به دادستانی معرفی شدند

به گزارش خبرنگار رکنا از مشهد، سید عبدالله ارجائی شهردار مشهد افزود: شهرداری بعد از تایید نقشه توسط نظام مهندسی، پروانه ساختمانی صادر می‌کند و احداث ساختمان آغاز می‌شود و ایمن یا ناایمن بودن ساختمان در هنگام ساخت و بعد از پایان کار مشخص می‌شود که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: یکی از شاخص هایی که ایمنی ساختمان را مشخص می‌کند استحکام بنا و سازه است که توسط سازمان نظام مهندسی مشخص می‌شود و اگر استحکام بنا و سازه دچار مشکل باشد پس از اعلام این سازمان، با مالک برخورد و ساختمان پلمپ می‌شود و در این راستا طی سال گذشته با هزار و ۲۰۰ موردتخلف برخورد و اقدامات قانونی انجام شده است.

شهردار مشهد افزود: اطفای حریق و مسایل مربوط به آتش‌نشانی از دیگر شاخص‌هاست و ساختمانهای دارای نقص ایمنی پس از صدور اخطار و عدم تمکین به دستگاه قضایی ارجاع می‌شوند و شهرداری ابزاری برای مقابله ندارد و وظیفه آن با دستگاه قضاست.

وی اضافه کرد: سرمایه‌گذاران و مالکان باید فکر کنند که بهره‌برداران ساختمان، خانواده آنان هستند و ناظران باید نظارت و بررسی دقیقی از ساختمان انجام دهند آتش‌نشانان نیز سلامت مردم را خط قرمز خود قرار داده و نظارت جدی بر ساختمان‌ها داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟