کشف دام‌های قاچاق در استان یزد

به گزارش رکنا از یزد، سرهنگ منوچهر نصیری گفت: در راستای اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق دام و عرضه خارج از شبکه، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان یزد قرار گرفت.

وی ضمن اشاره به کنترل محور‌های مواصلاتی «یزد-مهریز» خاطرنشان کرد: ماموران هنگام کنترل خودرو‌های عبوری یک دستگاه کامیون”بنز” را که با محموله احشام در حال حرکت بود جهت بررسی مدارک متوقف کردند.

جانشین انتظامی استان یزد گفت: در بازرسی انجام شده ۴۱ راس گوسفند زنده فاقد مجوز قانونی که به صورت قاچاق در حال حمل بود کشف شد.

نصیری با بیان اینکه در این خصوص ۲ متهم دستگیر و به مراجع قانونی معرفی شدند افزود: کارشناسان ارزش دام‌های کشف شده را ۲ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

گفتنی است امروز همچنین اداره تعزیرات حکومتی استان از استقرار گشت سیار تعزیرات حکومتی شهرستان مهریز بر محل های فروش دام زنده خبر داد.

 سید محمد هاتفی رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان مهریز به منظور بررسی و مشکلات دامداران این شهرستان و افزایش احتمالی قیمت گوشت در روزهای آینده طی گشت مشترکی در معیت بازرسین مراجع نظارتی مرتبط  بر محل های فروش دام زنده بازدید بعمل آوردند .

وی گفت : در راستای حاکمیت قانون و حفظ و حراست از حقوق مصرف کنندگان ، در صورت مشاهده هر گونه  تخلف از حیث کم فروشی و گرانفروشی و تقلب و... برابر مقررات اعمال قانون خواهند شد.

یزد/ سمیه گلابگیریان

آیا این خبر مفید بود؟