طرح اشتغال برکت آفتاب در قزوین اجرا می شود

به گزارش خبرنگار رکنا ازقزوین،  ناصر ظاهری در دیدار با مدیرکل صداوسیمای استان قزوین که به منظور تجلیل از همکاری و تعامل صداوسیمای مرکز استان در ماه مبارک رمضان با کمیته امداد، برگزار شد، بیان کرد: سیاست کمیته امداد امام خمینی (ره) ارائه کمک های اثربخش و اجرای برنامه توانمندسازبرای ولی نعمتان تحت حمایت است.

وی ادامه داد: یکی از جدی ترین برنامه های توانمندسازی مددجویان ایجاد فرصت های اشتغال زایی است تا رابطه نیازمندی فرد با دیگران قطع شود و شرایط خانواده به وضعیت عادی بازگردد، در واقع بعد از ایجاد اشتغال  برای مددجو، حمایت های لازم جهت پایدار سازی اشتغال صورت خواهد گرفت و فرد مجری به این باور خواهد رسید که توان لازم را برای اداره زندگی خود و خانواده اش را دارد و مهم این است که توکل به خدا، همّت و پشتکار لازم را داشته باشد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: یکی از طرح های اشتغال زایی که برای خانواده های تحت حمایت و به ویژه خانواده های با سرپرست زن اجرا شده است، تولید برق از انرژی خورشید است که تاکنون برای 72 خانوار اجرا شده و با توجه به رضایت این خانواده ها، اجرای آن در قالب طرح جدیدی اجرا خواهد شد.

وی افزود: در طرح جدید که با عنوان "برکت آفتاب" اجرا می شود از طریق اختصاص تسهیلات به مددجو، تجهیزات مورد نیاز برای تولید برق از انرژی خورشیدی، محصول تولید شده به صورت تضمینی از سوی شرکت برق خریداری می شود و اقساط تسهیلات از محل فروش به شرکت برق، کسر می شود.

ظاهری عنوان کرد: سال 1400 با تلاش های انجام شده  و همت مددجویان چهار هزار و 200 فرصت شغلی برای مددجویان و نیازمندان ایجاد شد و برای سال جاری ایجاد هشت هزار و 178 فرصت شغلی برنامه ریزی شده است.

وی تصریح کرد در سال جاری سیاست محوری بر ایجاد اشتغال و تامین مسکن نیازمندان قرار داده شده است تا این دو مشکل اساسی و بنیادی خانواده های تحت حمایت را رفع کنیم چراکه برای محرومیت زدایی نیازمند ایجاد زمینه های مناسب هستیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با تقدیر از همکاری های صداوسیمای استان قزوین در ایام پربرکت ماه رمضان اظهارکرد: در این ماه مبارک شاهد همکاری خوب و موثری میان دو نهاد کمیته امداد و صداوسمیای استان قزوین بودیم که به نظر می رسد باید این همکاری ها محدود به یک ماه نشود.

وی تأکید کرد: خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) مقطعی نیست از این رو شایسته است در مناسبت های مختلف بسترسازی لازم برای ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه شکل گیرد.

ظاهری یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) کمک به نیازمندان و مددجویان را با همراهی و همکاری مردم موفقیت آمیز می داند چراکه کار رسیدگی به محرومان صرفا اداری نیست بلکه ریشه در اعتقادات و باورهای دینی دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟