امدادرسانی نجاتگران اصفهانی به هزار و 37 حادثه دیده در هفته گذشته

به گزارش رکنا از اصفهان،   علی محمدهاشمی با اشاره به حوادث یک هفته گذشته و ماموریت های امدادی این جمعیت گفت : از تاریخ 17 لغایت  23 اردیبهشت ماه سال جاری ، نجاتگران جمعیت هلال احمر نسبت به پوشش امدادی 58 حادثه اقدام کردند .

 

محمدهاشمی افزود : 17 مورد از این ماموریت ها در حوادث جاده‌ای، 19 مورد خدمات حضوری ، 7 حادثه شهری ، 9 حادثه صنعتی و کارگاهی ، 4 حادثه سیل و آبگرفتگی و 2  حادثه کوهستان بوده است.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان در ادامه ضمن اشاره به خدمت رسانی نیروهای امدادی این جمعیت به 42 نجات یافته در این حوادث گفت : از این تعداد 11 نفر به طور سرپایی درمان شده و 31  نفر هم برای درمان به مراکز درمانی انتقال یافتند .

 

به گفته این مقام مسئول در همین مدت ، 173  نیروی عملیاتی این جمعیت در قالب 66  تیم عملیاتی با به کارگیری 45 دستگاه آمبولانس و خودروی نجات در امدادرسانی به این حوادث مشارکت داشته اند .

 

وی خاطرنشان کرد در بازه زمانی یاد شده 4 مورد عملیات رهاسازی توسط نیروهای این جمعیت انجام شده است .

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در پایان یادآور شد شماره ملی 112 ندای امداد جمعیت هلال احمر در خدمت شهروندان است و شهروندان در صورت بروز هرگونه حادثه ای ضمن حفظ خونسردی با این شماره تماس گرفته و یا به نزدیکترین پست امداد و نجات مستقر در محل یا جاده مراجعه نمایند.

اصفهان_بهمن راعی

آیا این خبر مفید بود؟