گیلان میزبان رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جام شاهد

به گزارش رکنا از رشت، امیر رضی زاده صبح امروز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در کنفرانس مطبوعاتی پیش از این تورنمنت، اظهار داشت: این مسابقات با حضور ۲۰۰ کشتی گیر از ایران جمهوری آذربایجان و ارمنستان در سالن ۶۰۰۰ نفری شهدای شهرستان رشت برگزار می‌شود.

 وی افزود: ۵۰ نفر از این کشتی‌گیران خارجی بوده و مابقی از کشور عزیزمان ایران هستند که ۳۰ نفر از آنها گیلانی می باشند و در ده وزن با حریفان خود به رقابت خواهند پرداخت.

 رئیس هیئت کشتی گیلان یکی از مهمترین دستاوردهای میزبانی این مسابقات را ارتقاء سطح کشتی استان دانست و گفت: هر ورزشکاری بیش از تمرین، به حضور در مسابقات و تنه به تنه خوردن با رقبا نیازمند است و چه بهتر که این مسابقات بین المللی باشد تا استعدادهای کشتی گیلان را شکوفا نماییم.

 رضی زاده که مشاور اقتصادی اتحادیه جهانی کشتی نیز هست، ادامه داد: در همین دو سالی که ریاست هیئت کشتی استان گیلان را برعهده دارم بیش از ۸۰ میلیارد ریال برای توسعه این رشته ورزشی در استان چه در زمینه اعزام ورزشکار به مسابقات و میزبانی از مسابقات و چه در زمینه ساخت خانه کشتی و خرید تشک و سایر تجهیزات و غیره هزینه کرده‌ام و یقین بدانید حمایت از کشتی گیران گیلان را ادامه می دهم تا دیگر گیلان زنگ تفریح سایر استانها نباشد.

وی در پایان تاکید کرد:  برای حضور در رقابتهای لیگ دسته اول کشتی نیز برنامه هایی در دست اقدام است.

 فاضل بازیار، معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان که در این کنفرانس مطبوعاتی حضور داشت، گفت: با توجه به زیرساخت‌های موجود، گیلان همیشه در برگزاری مسابقات بین‌المللی پیشقدم بوده و رقابت های بین المللی وزنه برداری جام نامجو و رقابت های بین المللی شطرنج جام خزر را به بهترین شکل ممکن برگزار کردیم و امروز به همت هیئت کشتی استان قصد داریم میزبان مسابقات بین المللی کشتی فرنگی جام شاهد باشیم.

 گفتنی است؛ ابراهیم مهربان، فردین معصومی، دکتر افتخاری، حمید سوریان، حسن رنگرز و اعضای کمیته فنی فدراسیون کشتی از مهمانان ویژه این مسابقات هستند.

رشت /مرجان گودرزی 

 

آیا این خبر مفید بود؟