تجلیل از مربیان داوطلب جمعیت هلال احمر استان گیلان

به گزارش رکنا از رشت، نشست هم اندیشی و تجلیل از زحمات مربیان به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی صلیب سرخ و هلال احمر  با حضور سیاوش غلامی مدیرعامل، رضا همتی معاون آموزش و پژوهش، کارکنان حوزه آموزش و مربیان داوطلب این جمعیت برگزار شد. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان ضمن اشاره به برگزاری این نشست اظهار کرد: افزایش وقایع ناگوار طبیعی و انسان ساخت در سال‌های اخیر، همچنین اهمیت امدادرسانی‌ بهنگام جوامع را بر آن داشت تا تمرکز جدی بر آموزش‌های همگانی و تخصصی کمک‌های اولیه و رفتار صحیح در بحران داشته باشیم.

غلامی افزود: مخاطرات طبیعی و وقایع ناگوار انسانی در سراسر جهان هر ساله آسیب‌های روحی، روانی و جسمی و همچنین هزینه‌های اقتصادی بسیاری را بر هر یک از جوامع وارد می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان ادامه داد : مهم است که بتوانیم با تعامل آموزش‌های بیش‌تر و موثرتری را در هلال‌احمر به‌عنوان یک سازمان پیشرو شاهد باشیم. 

غلامی با بیان اینکه استان گیلان در ارائه آموزش های اولیه و امدادی جایگاه خوبی دارد، اظهار داشت: این مهم نتیجه زحمات مربیان داوطلب در جمعیت هلال احمر استان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان بر استمرار آموزش و کیفیت آن تاکید کرد و گفت: آموزش‌ها مستمر، کیفی و موثر باشد به حتم در سازماندهی فعالیت‌های امداد و نجات عملیات‌ها و پاسخ دهی به حوادث موفق عمل می‌کنیم و میزان آمادگی و تاب آوری جامعه ارتقا می یابد.

غلامی افزود: با ارائه آموزش های کیفی تر برای فراگیران و ارتقای تعداد و کیفیت تدریس، آسیب های اجتماعی ناشی از حوادث و بلایا نیز به شدت کاهش می یابد.

لازم به ذکر است؛ در این نشست بحث‌های مختلف آموزش و پژوهش مطرح و بر ارتقای پژوهش‌ها براساس منابع علمی بیشتر و نیازسنجی سرفصل‌های آموزشی برای تولید محتوا تأکید شد که نهایتا محتوای عملی و به‌روز به کتاب‌های مرجع برای استفاده عمومی تبدیل شود.

شایان ذکر است؛ در انتها از زحمات مربیان داوطلب این جمعیت توسط مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان تجلیل شد.

رشت /مرجان گودرزی 

آیا این خبر مفید بود؟