شرکت در جهاد تبیین، وظیفه شرعی و قانونی همه مردم است

به گزارش رکنا از اصفهان، حجت الاسلام "محمد حسین ایروانی" در جمع کارکنان فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به فرازی از نامه 53 نهج البلاغه که امیرمومنان خطاب به مالک اشتر نوشته شده بیان داشت: امام علی (ع) در این نامه لشکریان، سپاهیان و نظامیان را به اذن خداوند دژهای محکم و استوار مردم توصیف کرده و آنان را مایه عزت و سرافرازی دین و عامل آبروی حکمرانان می دانند.

وی افزود: امنیت پایدار که یکی از نعمت های مجهول خداوند است به واسطه نیروهای نظامی و انتظامی تامین می شود و اگر این نیروها نباشند مردم هرگز امنیت نخواهند داشت .

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان گفت: راه ها توسط نظامیان امنیت پیدا می کند و امور مردم توسط آنان قوام پیدا می کند و درسایه امنیتی که این نیروها تامین می کنند مردم به کسب و کارشان به تحصیلشان و امورات زندگیشان می پردازند و این ها ارزش و جایگاه پلیس را در جامعه نشان می دهند.

حجت الاسلام " ایروانی" به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین اشاره کرد و گفت: هرکس در هر شغل و مقام ، درجه و رتبه ای که هست بایستی در این جهاد شرکت کند.

وی شرکت در این جهاد را وظیفه شرعی و قانونی همه مردم و از جمله نیروهای نظامی و انتظامی عنوان کرد و گفت: دشمن خیر و صلاح ما را نمی خواهد آنها از ما راضی نمی شوند مگر اینکه هرآنچه که آنها می خواهند اطاعت کنیم و پا روی ارزش های خود بگذاریم. پس بنابر دقت داشته باشیم که اشتباه راهبردی نکنیم و ناخواسته در دام دشمن قرار نگیریم . آنها با بمباران خبری خود می خواهند مردم را نسبت به نظام و ولایت دلسرد و نا امید کنند.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان اصفهان ادامه داد: هرکدام از ما وظیفه داریم در درون خانواده و محله خود دستاورد های انقلاب و برنامه های نظام را در حوزه و عرصه های مختلف تبیین کنیم و مطمئن باشیم که تصمیمات نظام حتماً به نفع ما است و بدانیم که دشمن امروز مترصد است تا لحظه ای ما غافل شویم و ضربه خود را به کشور ما وارد کند و در این کشور نا امنی ایجاد کند.

حجت الاسلام " ایروانی" سپس بر لزوم خدمت صادقانه به مردم و پرهیز از بی حرمتی با ارباب رجوع و برخورد خارج از ضوابط شرعی و قانونی با آنان تاکید کرد و گفت: مردم ولی نعمت ما هستند و باید صادقانه و بی منت به آنان خدمت کنیم. دربرخورد با مجرمان و متهمان هم بر اساس شرع، قانون و دستورالعلمل ها و آموزش هایی که داده می شود عمل کنید.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، امر به معروف و نهی از منکر و بی تفاوت نبودن به ناهنجاری ها، بدپوششی ها و حرکات ضد ارزشی که توسط برخی از افراد رخ می دهد را مورد توجه قرار داد و گفت: مسئله امر به معروف و نهی از منکر بر آحاد جامعه و از جمله نیروهای انتظامی در هر رده ای که هستند واجب است.

وی خاطر نشان کرد: هر مامور پلیس در هر جایی که هنجارشکنی و اقدامات ضد ارزشی را از فردی مشاهده کرد باید نسبت به آن واکنش نشان داده و به صورت زبانی به او تذکر دهد و مطمئن باشد که تذکر زبانی آنها تاثیرگذار خواهد بود.

اصفهان -بهمن راعی

آیا این خبر مفید بود؟