کشف ۲۵۰ تن گندم احتکار شده در دیواندره و چند خبر کوتاه از نیروی انتظامی کردستان

به گزارش رکنا از کردستان؛ فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: ۲۵۰ تن گندم احتکار شده به ارزش ۳۰ میلیارد ریال در دیواندره کشف شد. 

 سردار علی آزادی اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان دیواندره با اشراف اطلاعاتی موفق شدند انباری شامل مقادیر قابل توجهی گندم احتکار شده را شناسایی و کشف کنند.

وی افزود: ماموران انتظامی پس از هماهنگی با مراجع قضایی در بازرسی از انبار مورد نظر ۲۵۰ تن گندم فاقد مجوز قانونی و احتکار شده کشف کردند، که کارشناسان ارزش این مقدار گندم احتکار شده را ۳۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه پلیس با تمام توان با سوداگران اقتصادی مبارزه می کند، گفت: در این عملیات یک متهم دستگیر و به  همراه پرونده در اختیار مراجع قانونی قرار گرفت.

 

کشف ۱۳ میلیارد ریال نهاده دامی احتکار شده : 

فرمانده انتظامی کردستان همچنین از کشف ۶۰ تن گندم، چهار تُن سویا دامی و ۸۰۰ کیلو جو خارجی احتکار شده به ارزش ۱۳ میلیارد ریال در قروه خبر داد. 

سردار آزادی اضافه کرد: ماموران انتظامی قروه با اشراف اطلاعاتی محل دپوی نهاده های دامی فاقد مجوز قانونی در این شهرستان را شناسایی کردند.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از انبار مورد نظر ۶۰ تن گندم، ۴ تن سویا دامی و ۸۰۰ کیلو گرم جو خارجی فاقد مجوز قانونی و احتکار شده را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان کردستان با بیان اینکه کارشناسان ارزش این مقدار نهاده های دامی را ۱۳ میلیارد ریال برآورد کردند، گفت: در این عملیات یک متهم دستگیر و به مراجع قانونی معرفی شد.

 

۳۷ دستگاه دوچرخه سرقتی در سنندج کشف شد: 

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کردستان گفت: چهار نفر سارق با کشف ۳۷ دستگاه دوچرخه سرقتی توسط کلانتری ۱۲ سنندج دستگیر شدند. 

سرهنگ عبدالله فاتحی اظهار داشت: در پی وقوع سرقت چندین دوچرخه در سطح شهرستان سنندج پیگیری موضوع و شناسایی سارق یا سارقان در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با انجام اقدامات پلیسی و تلاش چندین روزه ماموران کلانتری ۱۲(کشاورز) شهرستان سنندج چهار نفر سارق در این خصوص شناسایی و طی چندین عملیات دستگیر شدند.

سرهنگ فاتحی اضافه کرد: در تحقیقات انجام شده، متهمان به  تعداد ۳۷ دستگاه دوچرخه سرقتی اعتراف کردند و در همین رابطه تعداد ۱۷ نفر مالخر شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر و تمامی مال باختگان شناسایی شدند.

دستگیری ۱۳ سارق و کشف ۱۹ فقره سرقت در بیجار 

فرمانده انتظامی شهرستان بیجار از دستگیری ۱۳ سارق و کشف ۱۹ فقره سرقت در این شهرستان خبرداد. 

سرهنگ شهریار قربانی گفت: در راستای پیشگیری از سرقت و آسایش و امنیت شهروندان ضمن افزایش گشت های هدفمند، با بکارگیری شگردهای جدید، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار ماموران این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: تیم های گشت و عملیات پلیس بیجار در این طرح ضربتی، مناطق آلوده از قبل شناسایی شده را پاکسازی و در این راستا، ۱۳ سارق را دستگیر کردند و با دستگیری این متهمان ۱۹ فقره سرقت کشف شد.

سرهنگ قربانی از همکاری آگاهانه شهروندان فهیم و قانون مدار بیجار با پلیس در پاکسازی نقاط آلوده قدردانی کرد.

 

کویستان عبدالحکیمی/ کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟