معلمان شاخص استان کردستان تجلیل شدند

به گزارش رکنا از کردستان؛  مراسم استانی هفته بزرگداشت مقام معلم و آیین تجلیل از معلمان سرآمد و منتخب کردستان ظهر امروز در سالن سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.

عبدالله رشیدی‌پور، معاون استاندار کردستان در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: جایگاه معلمان بسیار والا است و این قشر زحمت‌کش رسالت هدایت جامعه را بر عهده داشته و در این حوزه نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی همه پیشرفت‌های کشور در حوزه‌های مختلف را حاصل زحمات معلمان دانست و گفت: شهدای والامقام که به‌خاطر اهداف انقلاب اسلامی جان شیرین خود را تقدیم کردند یک روزی شاگرد معلمان بودند و این افتخار ارزشمند نصیبشان شد.

معاون استاندار کردستان تصریح کرد: اگر دشمن امروز قصد دارد نفوذ کند و و شهدای والامقام همچون شهید سلیمانی را ترور کردند، به خاطر علم، توانمندی و تأثیرشان در پیشرفت کشور و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان بود؛ امروز نیز دشمنان به خاطر هوشیاری و بصیرت معلمان همواره با شکست مواجه‌اند.

هاشم ناظمی‌‌جلال، مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان نیز در این مراسمبا گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و شهدای فرهنگی و تبریک هفته معلم اظهار داشت: امسال از 12 لغایت 18 اردیبهشت ماه برنامه‌های مختلفی متناسب با این ایام برگزار شد. مراسم امروز نیز به پاس قدردانی از زحمات معلمان کردستان برگزار شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان تصریح کرد: در این دوره مدیریت به نقش و جایگاه معلمان در تمام برنامه‌ها توجه می‌شود و در راستای پیگیری مشکلات آنان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

 

در پایان این مراسم با اهدای سپاس ازنبی حاج خسروی فرزند شهید و فرهنگی کردستان تجلیل شد.

هچنین سامان صالحیان و مهناز سربازی از شهرستان بانه، مصطفی سهراب‌لو و قاسم فرج‌الهی از بیجار، خلیل مشیرپناهی از دهگلان، جعفر باغنده از شهرستان سروآباد، فرزانه دانه‌زن و سیروان کریم‌پور از شهرستان سقز، سیده لاله زارعی و میترا قاسمی از شهرستان قروه، سیده زهرا سجادی، حسام ملکی و جواد یوزی از شهرستان مریوان، فرزانه حیدوندی از زیویه، کلثوم عربیان از سریش‌آباد، روزیتا رنجبر، مایه احمدزاده، فریده حیدری، انوشه جعفری و رشاد عزیزی و از نایحه یک سنندج؛ بهزاد عباسجویی از ناحیه دوم سنندج و پریسا قاطئی از کامیاران، داوود مهدی‌خانی از کورانی، شهناز زارع از کلاترزان و حسن زارعی از مریوان» به عنوان معلمان و مدیران برتر مورد تجلیل قرار گرفتند.

 

 

کویستان عبدالحکیمی/ کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟