تامین انرژی برق برای سرمایه گذاری های جدید در شهرک های صنعتی قزوین
به گزارش خبرنگار رکنا ازقزوین، رضا صفاری افزود: از این میزان مقرر شده که ۴۰ درصد از محل اعتبارات وزارت نیرو و ۶۰ درصد از محل اعتبارات سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تامین شود.

این مسوول گفت: با هزینه کرد این اعتبارات برق و انرژی پایدار برای شهرک های صنعتی استان قزوین تامین می شود که یکی از زیرساخت های مهم و حیاتی در زمینه جذب سرمایه گذاری بخش صنعت به شمار می رود و دیگر دغدغه ای برای تامین انرژی برای سرمایه گذاری های جدید نخواهیم داشت.

صفاری اظهار داشت: در کنار تقویت زیرساخت های شهرک های صنعتی استان قزوین با اعتبارات سفر رییس جمهور، از محل ارایه تسهیلات به طرح ها و واحدهای تولیدی نیز به مرور شاهد رونق صنایع فعال و احیای واحدهای راکد خواهیم بود.

وی گفت: اختصاص این میزان اعتبار که نهایی شده به زودی به استان ابلاغ می شود.

وی اظهار داشت: این اعتبارات در حوزه احداث تصفیه خانه های فاضلاب که از نیازهای جدی صنایع مستقر در شهرک های صنعتی استان قزوین به شمار می رود و همچنین ایجاد پست های برق در راستای تقویت سرمایه گذاری و پاسخگویی به نیاز صنایع تازه به بهره برداری رسیده و سرمایه گذاران جدید، هزینه خواهد شد.

این مسوول یادآور شد: اعتبارات یاد شده به جز تسهیلاتی می باشد که قرار است در جریان سفر استانی رییس جمهور به منظور حمایت از تولید و صنعت به صنعتگران و سرمایه گذاران استان قزوین اختصاص یابد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: ۱۸ میلیارد تومان از اعتبارات یاد شده که در قالب مصوبات سفر رییس جمهور به استان قزوین ابلاغ خواهد شد، به منظور احداث تصفیه خانه در شهرک صنعتی خرمدشت هزینه خواهد شد.

صفاری همچنین ادامه داد: ۱۰ میلیارد تومان از این رقم از محل اعتبارات سازمان برنامه و بودجه و هشت میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اختصاص پیدا می کند.

وی با اشاره به نیاز مبرم واحدهای تولیدی جدید به انرژی برق در شهرک ها و نواحی صنعتی،گفت: ۳۱۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رییس جمهور در حوزه شهرک های صنعتی نیز به احداث پست های برق اختصاص می یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟