گرامیداشت شهیدان اصفهان در ویژه‌برنامه «گلستان زندگی»

به گزارش رکنا از اصفهان، و به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان، امروز همایش بزرگ پیاده‌روی از ایستگاه‌های صبحگاهی به سمت میدان امام خمینی(ره) از ساعت ۶:۳۰ صبح آغاز شده و با استقبال شهروندان اصفهانی همراه بود.

ویژه برنامه «نور چشمان اصفهان» نیز با موضوع تکریم سالمندان از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۳ در باغ غدیر و بازی‌های بومی و محلی نیز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در ورزشگاه امیرالمؤمنین(ع) محله امیر عرب برگزار می‌شود.

همچنین ویژه برنامه «گلستان زندگی» با موضوع گرامیداشت شهیدان اصفهان از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در گلستان شهدای اصفهان برقرار بوده و ویژه‌برنامه «شیوه ما مردمان» با موضوع سیر کتب خطی از دوران صفویه تا امروز، با سخنرانی حجت‌الاسلام رسول جعفریان از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۰ در عصارخانه شاهی برگزار خواهد شد.

ویژه‌برنامه «اصفهان بین دو انقلاب» نیز با سخنرانی حجت‌الاسلام فیاض، امام جمعه ملک‌شهر و محمود فروزبخش از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸:۳۰ در باغ طوبی متعلق به مجموعه فرهنگی، تاریخی و مذهبی تخت فولاد برگزار خواهد شد.

 

از شهد قلم تا اصفهان‌گردی در منطقه ۱۱

مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان ویژه برنامه‌های این منطقه به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان را تشریح کرد.

«حسن محمدحسینی» اظهار کرد: از ۱۵ تا ۱۹ اردیبهشت‌ برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری از جمله رویداد یادها و نام‌ها، محفل ادبی مشاعره و تجلیل از هنرمندان، برنامه رادیویی، جنگ ویژه کودک، مسابقه، نمایش طنز با محوریت رهنان و آداب و رسوم، فرهنگ و هنر آن، در منطقه ۱۱ اصفهان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ویژه برنامه «یادها و نام‌ها» روز ۱۵ اردیبهشت‌ در بوستان شهدای مدافع حرم برگزار می‌شود، افزود: ویژه برنامه «شهد قلم» نیز روز ۱۶ اردیبهشت‌ در سینما مهتاب برگزار می‌شود که شامل محفل ادبی شعرای رهنان در دو بخش، یکی با لهجه اصفهانی و رهنانی و دوم، قالب کلاسیک با موضوع اصفهان است.

مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان ادامه داد: برنامه دیگر، برگزاری «گلواژه‌های ادب» در روز ۱۷ اردیبهشت در سینما مهتاب است که در آن مشاعره نوجوانان را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه روز ۱۸ اردیبهشت، ویژه‌برنامه «در محضر هنرمندان» در سینما مهتاب برگزار و تجلیل و تکریم از مفاخر ادبی و هنری رهنان و معرفی کتب و آثار ادبای منطقه انجام می‌شود، گفت: ویژه‌برنامه «پادشاه و تلخک» روزهای ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت‌ماه‌ در قالب نمایش خیابانی در بوستان‌های منطقه برگزار می‌شود.

محمدحسینی خاطرنشان کرد: روزهای ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت‌ برنامه «رهنان در گذر زمان» در بوستان‌های منطقه برگزار می‌شود که شامل اجرای نقالی و معرفی آداب و رسوم و صنایع دستی اصفهان است.

وی ویژه برنامه «رادیو رهنان» در بوستان شهدای مدافع حرم که ۱۵ اردیبهشت برگزار می‌شود را هم شامل شنیدنی‌های رهنان در قالب نمایش طنز رادیویی، معرفی مشاهیر و آداب و رسوم و سنت‌های رهنان دانست.

به گفته او، در طول هفته فرهنگی اصفهان در فرهنگسراهای منطقه ۱۱ برنامه «قصه گویی اصفهان، دیار کهن» ویژه کودکان برگزار می‌شود.

او افزود: همچنین مسابقه نقاشی «اصفهان من، شهر زندگی» در فرهنگسراهای منطقه در هفته فرهنگی اصفهان برگزار  می‌شود.

برنامه های «نمایش پشت پرده اصفهان» در فرهنگسراهای منطقه، «رسم ماندگار» در سینما مهتاب شامل رونمایی و آغاز طرح پژوهشی آئین‌ها و آداب و رسوم مردم رهنان و ویژه برنامه «اصفهان گردی» در فرهنگسراهای منطقه با برگزاری اردوی درون شهری نیز سه برنامه دیگری است که ۱۸ اردیبهشت در منطقه ۱۱ شهر اصفهان برگزار می‌شود.

 

در یک «عصر دلگشا» به تخت‌فولادگردی بروید

رویداد اردویی«عصر دلگشا»  در قالب گردش گروهی در آرامستان تاریخی تخت فولاد به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان برگزار می شود.

این رویداد شامل آشنایی با مشاهیر، جاذبه‌ها و شگفتی‌های سرزمین تخت فولاد است که ویژه تشکل‌های فرهنگی، دانشجویی و خانوادگی برگزار می‌شود.

از بخش های مختلف این برنامه می‌توان به آیتم‌های نمایشی، بازدید از گنجینه عکس، بازدید از موزه سنگ، پذیرایی و برنامه‌های مفرح در باغ طوبی، مسابقه کتابخوانی، پخش صدای علمای تخت فولاد، دریافت بن تخفیف خرید کتب و محصولات فرهنگی تخت فولاد و... اشاره کرد.

مسیر بازدید در برنامه عصر دلگشا نیز عبارت است از تکیه میرفندرسکی، تکیه سیدالعراقین، باغ طوبی، تکیه بابارکن الدین و تکیه مادرشاهزاده.

شرکت در این برنامه رایگان است و علاقمندان برای حضور در آن می توانند از ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۰۲۸۰۱۱۳۵۵ جهت ثبت نام اقدام کنند.

اصفهان -بهمن راعی

 

آیا این خبر مفید بود؟