آمادگی استانداری برای ایجاد میز گفت‌وگوی جامعه کارگری خراسان رضوی

به گزارش رکنا از مشهد،یعقوبعلی نظری در نشست هم‌اندیشی با تشکل‌های کارگری استان که به مناسبت روز کارگر در استانداری خراسان رضوی برگزار شد گفت: ما تعاونی‌ها کارگری را باید دوباره قوت بخشیم و باید اجرا را غیر متمرکز کنیم. اگر اقتصاد کشور گردش طبیعی و جاری خودش را نداشته باشد اشتغال و تولید زیر سوال می‌رود، نمیتوان از یک زاویه به مشکلات نگاه کنیم و به رفع آن بپردازیم.

وی گفت:  قاعده چرخش و جوشش در همه عرصه‌ها  نیروی انسانی است. نظام مقدس اسلامی برای این تشکیل شده که در همه شمول و عرصه‌ها نگاه متعالی به داشته باشد.

استاندار خراسان رضوی گفت: جامعه کارگری درخواست ایجاد میز گفتگو برای تعامل بیشتر دارند، ما هم از این میز کارگری استقبال می‌کنیم؛ اگر صرف نشست و برخاست باشد ارزشی ندارد باید کاربردی و عملیاتی باشد باید سازو‌کار آن مشخص شود و همه جامعه کارگری را پوشش دهد. اگر با نگاه صرف خدمت به کارگر باشد ما آمادگی داریم زمینه مداوم این گفتگو را فراهم کنیم.

یعقوبعلی نظری گفت:نگاه به کار و کارگری که صرفا بحث معیشت نیست و باید از دریچه‌های دیگر به موضوع کار و کارگری هم نگاه کنیم، کارگر در عین حال که نقش خود در تولید ایفا می‌کند کارش و خدمت رسانی آن ارزش معنوی هم دارد پس نگاه نظام به جامعه کار و‌کارگری چند بعدی است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی هم گفت: این استان برای نخستین‌بار در سه حوزه واحد نمونه، گروه کار نمونه و کارگر نمونه نماینده داشت که در سی و سومین جشنواره امتنان با حضور رییس‌جمهور از آنان تجلیل شد.

محمدامین بابایی با بیان اینکه در هفته کارگر امسال ۲۴۰ برنامه کارگری در استان اجرا می شود، افزود: ۳۶ برنامه آموزشی و ۳۵ برنامه ورزشی از جمله این برنامه‌ها است.

وی ادامه داد: یکی از طرحهایی که از نیمه ماه مبارک رمضان آغاز کرده ایم، طرح مساجد کارآفرین است. این طرح مورد استقبال وزارتخانه هم قرار گرفته است. در این طرح با حضور در مساجد حاشیه شهر، افراد متقاضی کار ثبت نام و توسط کاریابی‌های حاضر در این طرح، به کارگاهها و فرصتهای شغلی شناسایی شده، معرفی شدند.

آیا این خبر مفید بود؟