توسعه اقتصاد مرز دوغارون با همکاری سازمان همیاری به عنوان نماینده اقتصادی استانداری

به گزارش رکنا از مشهد، ابوالفضل چمندی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در اولین سفر کاری خود به شهرستان های استان با همراهی محمدرضا تازیکی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی و تعدادی از مدیران استانی در حوزه گمرکات، بازارچه های مرزی و ... به تایباد سفر کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ضمن اشاره به اهمیت مرز دوغارون با توجه به همجواری و همسایگی با افغانستان، گفت: قرابتهای فرهنگی، همزبانی و پیشینه تاریخی دوستی های دوملت باعث شده که تعاملات بین دو کشور همواره از ابعاد مختلف بین المللی حائز اهمیت باشد، لذا توسعه و تسهیل مراودات تجاری، اقتصادی و ... با افغانستان به عنوان یکی از اولویت ها در دستور کار استانداری قرار دارد.

وی با تاکید بر مشارکت سازمان همیاری توسعه اقتصاد مرز، بیان کرد: قطعا با همکاری و توسعه فعالیتهای سازمان همیاری در منطقه ویژه اقتصادی و حوزه بازارچه های مرزی و استفاده از پتانسیلهای دیگر دستگاه های مستقر در مرز با مدیریت فرمانداری به عنوان نماینده دولت و استانداری در تایباد، میتوان شاهد تحقق روزافزون اهداف و اولویت اقتصادی در این منطقه باشیم.

محمدرضا تازیکی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی نیز در این خصوص عنوان کرد: ظرفیت اقتصادی و اشتغال آفرینی بالایی در حوزه مرزی وجود دارد که تاکنون مغفول مانده و این امر پتانسیل خوبی برای کمک به شهر تایباد و توسعه اقتصاد این منطقه است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان همیاری شهرداریهای استان این آمادگی را دارد تا با همکاری شهرداری، فرمانداری و سایر تشکل های اقتصادی مستقر در تایباد، نقش موثری را در توسعه فعالیتها و اجرای پروژه های اقتصاد محور و اشتغال زا در این شهرستان مرزی ایفا کند./

آیا این خبر مفید بود؟