۲۰پروژه نوسازی مدرسه با هدف محرومیت‌زدایی استان مرکزی در حال اجراست

به گزارش خبرنگار رکنا از اراک ،حسین محمدی در ستاد راهبری و هدایت حرکت‌های محرومیت‌زدایی قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) با اشاره به اعتبار اختصاص یافته در حوزه محرومیت‌زدایی اظهار داشت: حدود 80 میلیارد تومان در قالب 20 پروژه در حوزه محرومیت‌زدایی استان استفاده شده که 50 درصد تخصیص به میزان 39 میلیارد تومان وجود داشته است. 

وی افزود: از بین 20 پروژه‌ای که وجود داشته 2 پروژه تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده است و برای 10 پروژه پیمانکار انتخاب شده و درمرحله اجرا هستند، اقدامات اجرایی 8 پروژه انجام نشده است و به محض تخصیص اعتبار اقدامات اجرایی آن انجام می‌شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی تصریح کرد: در سطح شهرستان اراک 3 پروژه وجود داشت، پروژه نخست در روستای میقان بوده که در حال انجام است و پروژه دوم تمام شده و پروژه سوم در شهرک کوثر بوده که به جهت مشکلات مالکیتی هنوز اقدامات اجرایی آن شروع نشده است.

محمدی عنوان کرد: در شهرستان خمین یک پروژه وجود داشته که انعقاد قرارداد با پیمانکار انجام شده است، عملیات اجرایی آن شروع شده و حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، در شهرستان کمیجان 4 پروژه بوده که تکمیل سه پروژه و احداث یک مرکز 6 کلاسه است که با توجه به اینکه 50 درصد تخصیص داده نشده هیچ کاری انجام نشده است.

وی ادامه داد: در شهرستان خنداب 2  پروژه وجود داشته که درحال اجرا هستند، در شهرستان دلیجان پروژه 12 کلاسه عترت را داشتیم و در زرندیه  3 پروژه در نظر گرفته شده که یکی از آنها تکمیل و دو پروژه دیگر درحال اجرا است.

 

مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی  بیان کرد: در سطح شهرستان ساوه 3 پروژه در نظر گرفته شده که روستای احمدآباد 100درصد پیشرفت فیزیکی داشته و دو پروژه دیگر درحال اجراست، در شارند 3 پروژه در نظر گرفته شده که هنرستان توره تکمیل شده و یکی دیگر از پروژه‌ها درحال اجراست و پروژه مدرسه شبانه روزی سمیه به جهت اینکه اعتبارات تکمیل نشده ممکن است با تاخیر مواجه شود. 

محمدی خاطرنشان کرد: نامه‌ای تنظیم و به مراکز پانزده‌گانه آموزش و پرورش داده شده تا مناطقی که نیاز به پروژه‌های محرومیت‌زدایی در حاشیه شهرها دارند به ما اعلام شوند، 737 کلاس درس در مراکز آموزش و پرورش در سطح محرومیت‌زدایی اعلام نیاز کردند. 

وی در خصوص انتقال پروژه‌ها بیان کرد: مبادله موافقت‌نامه‌ها به صورت ملی بوده است و طرح به سرعت تامین اعتبار شده و ملاک مناطق روستایی بوده است که در سطح استان اعلام شده و ما هیچگونه دخل و تصرفی در انتقال پروژه‌ها نداریم.

 

انتهای پیام/قاسمی

آیا این خبر مفید بود؟