گازرسانی به ۵۷ روستای پیرانشهر تا پایان سال آینده

به گزارش خبرنگار رکنا در ارومیه، علیرضا شیخی طی جلسه‌ای با حضور حسین‌پور نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی و کاک درویشی فرماندار پیرانشهر که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: 

گازرسانی به ۵۷ روستای دیگر پیرانشهر در دستور کار شرکت گاز آذربایجان‌غربی است، و از این تعداد ۲۸ روستا در قالب محور بسطام بیگ در حال اجرا بوده و از ۳۷ درصد پیشرفت برخوردار است.

شیخی افزود: تلاش ما بر این است با ساخته شدن ایستگاه‌های تقلیل فشار این محور که در قالب پروژه محور کوپر احداث خواهند شد، گاز بخشی از روستاها محور بسطام بیگ‌ را تامین کرده و تا پایان امسال تعدادی از روستاهای مذکور را گازدار کنیم.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی همچنین به مرحله پیمان‌سپاری ۹ روستای محور کوپر و ایستگاه‌های تقلیل فشار آن اشاره کرد و گفت: با مشخص شدن دو پیمانکار شبکه‌گذاری و ایستگاه تقلیل فشار، پروژه گازرسانی به محور کوپر نیز بزودی کلید بخورد.

وی در ادامه با اعلام اینکه ۲۰ روستای باقی مانده پیرانشهر نیز‌ تا پایان خردادماه امسال به پیمان‌سپاری می‌روند، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۵ روستا در قالب محور ریک آباد، ۴ روستا در قالب محور گرده‌سو و یک روستای محور گرده‌بین خواهد بود.

شیخی با اشاره به اینکه اتمام گازرسانی به این ۵۷ روستا شاخص بهره‌مندی خانوار روستایی پیرانشهر از گاز طبیعی را به ۹۸ درصد خواهد رساند، افزود: همه تلاش ما بر این است تا پایان سال ۱۴۰۲ گازرسانی به ۵۷ روستای مورد نظر را به اتمام برسانیم.

 

آذربایجان‌غربی/کریم معجنی 

آیا این خبر مفید بود؟