کشف 24 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در شهرستان البرز

به گزارش خبرنگار رکنا ازقزوین، سرهنگ "بهرام منصوری " در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای خبر واصله  مبنی برنگهداری غیرمجاز دستگاه های ماینردیجیتال در یک واحد صنفی، بلافاصله ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی جهت بررسی موضوع به محل مذکور اعزام شدند. 

 او افزود: ماموران پلیس با هماهنگی مقام قضائی از محل مورد نظر بازدید و تعداد 24 دستگاه ماینر غیرمجاز کشف کردند. 

 فرمانده انتظامی شهرستان البرز با بیان اینکه کارشناسان ارزش تقریبی تجهیزات کشف شده را 3 میلیارد 500 میلیون ریال برآورد کردند، عنوان داشت: در این ارتباط یک متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد

تلف شدن 40 راس گوسفند در برخورد با قطار  

در حادثه برخورد قطار خط "تبریز-تهران" با گله گوسفندان در حوالی روستای دیزج شهرستان "البرز" 40 راس گوسفند تلف شد.

سرهنگ"رحیم خامدی" در تشریح این خبر گفت: در پی گزارش خبر تصادف قطار با گله‌ ای از احشام، در کیلومتر 136 ریلی"قزوین-تهران" ماموران پلیس بلافاصله برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند. 

 وی در ادامه گفت: با حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد قطار خط "تبریز-تهران" حوالی روستای "دیزج" در شهرستان "البرز" با گله گوسفندان برخورد کرده که در اثر آن 40 راس گوسفند تلف شده است. 

 معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس استان گفت: کارشناسان پلیس راه آهن علت وقوع این حادثه را بی احتیاطی و بی توجهی چوپان به حریم راه آهن اعلام کردند. 

فراخوان اعزام مشمولان در اردیبهشت ماه سال 1401  

معاون وظیفه عمومی استان قزوین از فراخوان اعزام مشمولان در اردیبهشت ماه سال 1401 خبر داد.  

سرهنگ " امید همتی مجد " در تشریح این خبر اظهار داشت: تمامی مشمولان فارغ التحصیل دانشگاهی، دیپلم و زیردیپلم که دارای برگه آماده به خدمت اردیبشهت ماه در سال جاری هستند،می‌بایست راس ساعت 0700 صبح روز پنجشنبه مورخه اول اردیبهشت ماه سال 1401 به آدرس (قزوین، میدان 22 بهمن، ابتدای بلوار میرزاکوچک خان، کوچه سرباز، معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان قزوین)که در برگ معرفی نامه مشمولان اعلام شده ، حضور یابند و به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند. 

 وی افزود: با توجه به عدم ارسال پستی برگه آماده به خدمت و اینکه برگه معرفی نامه مشمولان به مراکزآموزشی از طریق دفاترخدمات الکترونیک انتظامی( پلیس+10) صادر می شود، آن دسته از مشمولانی که تا کنون به هردلیل موفق به دریافت برگه معرفی نامه مشمولان به مراکزآموزش نیروهای مسلح نشده اند برای دریافت معرفی نامه می توانند به یکی از دفاتر مذکور مراجعه کنند. 

 سرهنگ همتی مجد ادامه داد: اعزام مشمولان در تاریخ مذکور براساس طرح فاصله گذاری و انجام تمامی تمهیدات بهداشتی و غربالگری در بدو ورود مشمولان به وظیفه عمومی استان و مراکز آموزش انجام می شود و در صورت مشاهده مشمول دارای علائم و مشکوک به بیماری از اعزام وی خودداری می شود. 

 وی اضافه کرد: عدم حضور به موقع در زمان و محل های تعیین شده، غیبت محسوب شده و برابر ماده 58 قانون خدمت وظیفه عمومی، محرومیت های اجتماعی را برای آنان در برخواهد داشت. 

 این مسئول انتظامی بیان داشت: تمامی مشمولان می بایست اوراق مربوط به اعزام به خدمت از قبیل برگه آماده به خدمت، برگه واکسیناسیون(مننژیت و کرونا)، وبرگه معرفی نامه مشمولان به مراکزآموزش نیروهای مسلح وسایر مدارک مورد نیاز از روگرفت شناسنامه، کارت ملی، مدارک تاهل، ایثارگری پدر و ... را درهنگام مراجعه و اعزام به خدمت همراه داشته باشند. 

 معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان خاطرنشان کرد: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir سامانه تلفن گویا به شماره 096480 و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی sarbazvazifeh@ از آخرین اخبار مطلع شوند.

کشف 164کیلوموادمخدر درقزوین

فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف محموله 164 کیلویی مواد مخدر در عملیات مشترک با پلیس کرمان خبرداد.

علی ابراهیمی" ر با اعلام این مطلب افزود: در پی تحقیقات گسترده و تلاش های بی وقفه ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان، چگونگی انتقال یک محموله موامخدر به سمت استان کرمان به دست آمد. 

 سردار ابراهیمی ادامه داد: هماهنگی های لازم با مرجع قضائی و فرماندهی انتظامی استان کرمان برای دستگیری عاملان انتقال این محموله انجام شد. 

 وی تصریح کرد: قاچاقچیان موادمخدر روز گذشته در محور زرند به کرمان شناسایی و در عملیاتی سه خودرو  این باند متوقف و 3 نفر دستگیر شدند. 

 این مقام انتظامی به بازرسی از 3 دستگاه خودروی سواری اعضای این باند اشاره و اضافه کرد: 116 کیلو حشیش و 48 کیلو 700 گرم تریاک که به طرز ماهرانه ای در آنها جاسازشده بود کشف شد. 

 به گفته سردار ابراهیمی، در مجموع با انهدام این باند 164 کیلو و 700گرم حشیش و تریاک کشف، سه نفر دستگیر و 3 دستگاه وسیله نقلیه توقیف و5 میلیارد ریال پول نقد حاصل فروش مواد مخدر کشف شد. 

 فرمانده انتظامی استان قزوین از استمرار مبارزه بی امان پلیس با سوداگران مرگ خبرداد و افزود: ریشه کنی بلای خانمانسوز موادمخدر، نیازمند عزمی ملی و همراهی آحاد مردم و دستگاه ها است.

 

آیا این خبر مفید بود؟