لایروبی ۷۴۵ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب طی سال جاری در استان همدان

به گزارش رکنا همدان، فرهاد بختیاری فر با بیان اینکه شستشو و لایروبی شبکه ها، انشعابات و منهول های فاضلاب در راستای جلوگیری از مسدود شدن و افزایش عمر مفید این قبیل تاسیسات انجام می شود، گفت: در راستای حفظ سلامت شهروندان،‌ پیشگیری از چالش های زیست محیطی،‌ جلوگیری ازشیوع بیماریهای میکروبی و کاهش انباشت رسوبات، شستشو و لایروبی شبکه و انشعابات فاضلاب همه ساله در دستور کار شرکت های آب و فاضلاب قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه به منظور پیشگیری از سرریز شدن فاضلاب، عملیات لایروبی و گندزدایی منهول ها، خطوط و شبکه های فاضلاب همواره در دستور کار است عنوان کرد: بر همین اساس در سال جاری ۶ هزارو ۱۷۴ منهول نیز در شهرهای استان شستشو و لایروبی شد.

بختیاری فر همچنین ضمن اشاره به شستشو و لایروبی پنج کیلومتر انشعاب فاضلاب در شهرهای استان اظهارداشت: در سال جاری، همکاران عملیاتی اقدام به شستشو و لایروبی ۷۴۵ کیلومتر شبکه فاضلاب سنتی و مدرن در سطح شهرها کردند.

مدیرعامل آبفای استان همچنین تصریح کرد: در مجموع در استان ۴۰ اکیپ رفع حوادث و سه اکیپ مختص لایروبی و شستشو، به صورت دائم اقدام به شستشو و لایروبی شبکه ها، انشعابات و منهول های فاضلاب می کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟