اصلاح ساختاری در قیمت‌ها موجب شفافیت می‌شود

رکنا گزارش رکنا از رشت، سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت،  در جلسه ی شورای اداری شهرستان صومعه سرا، اظهار کرد: بالا رفتن تورم و هزینه‌های سرسام آور در سال‌های اخیر سبب فشار بر روی مردم شده است.

وی با اشاره به اصلاح ساختاری بزرگ در حوزه اقتصادی، افزود: اصلاح ساختارها موجب ترمیم و بهبودی وضعیت موجود می‌شود.

وزیر صمت با اشاره به رویکرد حمایتی دولت از تولید و صنعت، گفت: حمایت از تولید و صنعت فقط شعار دولت نیست بلکه در عمل آن را به عینیت رسانده و این موضوع باید استمرار پیدا کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به راه اندازی دفاتر مربوط به صنایع سلولزی و ارتقای تجهیزات کشاورزی و راه سازی در وزارت صمت گفت: ساماندهی چوب و ابریشم که دو موصوع مهم با مشکلات عدیده در این شهرستان می باشد که بخشی برعهده وزارت صمت است‌

وی تامین برق شهرک صنعتی صومعه سرا را موضوعی مهم دانست و گفت: برای تامین برق این شهرک منابع خوبی پیش بینی شده و قرار است ۵۰ درصد هزینه تامین برق شهرک صنعتی صومعه سرا را وزارت نیرو و ۵۰ درصد را شهرک صنعتی پرداخت نمایند.

دکتر فاطمی افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور از سال ۹۷ تا الان با تورم بالایی روبرو هستیم، نرخ تورم در ۴ سال متوالی ۲۵ درصد و اکنون به بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است این یعنی فشار بالابر اقشار ،بنابراین ضرورت دارد تا همه مدیران و فعالان اقتصادی با مردم همراهی کنند.

ایشان با تاکید بر ضرورت اصلاح ساختارهای اقتصاد کشور یادآور شد: در چند ماه گذشته اتفاقات بسیار خوبی در ساختار اقتصادی رخ داده که از آن جمله می توان به کاهش قیمت فولاد، ورق و سیمان اشاره داشت.

فاطمی با تاکید بر اینکه مردم باید ناظر بر عملکرد مدیران باشند، گفت: طی دو ماه اخیر نرخ تورم مصرف کننده ۱۵ درصد و نرخ تورم تولید کننده ۲۶ درصد کاهش داشته است.

وزیر صمت در خصوص ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی تصریح کرد: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در حال مطالعه در دولت و مجلس است ، قطعا طرح به گونه ایی اجرا خواهد شد تا کمترین ضربه و آسیب به مردم برسد‌. 

وی در خصوص طرح آمایش صنعتی ومعدنی و تجاری یاداور شد: ما در این طرح بدنبال آن هستیم تا در همه شهرستان ها با شناسایی ظرفیت ها و متناسب با بیکاری آن شهرستان پروژه هایی را تعریف کنیم تا توازن در اشتغال وتولید را داشته باشیم.

رشت /مرجان گودرزی 

آیا این خبر مفید بود؟