خطر در کمین گوشتخواران‌!

 به گزارش رکنا از یاسوج، شهروندان از مراکز قانونی، بهداشتی، کشتارگاه و مغازه‌های پروانه‌دار خرید نمی‌کنند و گوشت مورد نیاز خود را از مکان‌های غیرقانونی بین راهی تامین می‌کنند که با این کار سلامت خود و عموم مردم را به مخاطره می‌اندازند. 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مردم شهرستان برای جلوگیری از ابتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و گزش کنه از تماس با دام و خرید گوشت‌های کشتار شده در معابر و بین راه‌ها خودداری کنند. 

علی محمدی، فرماندار بهمئی در این خصوص نیز می‌گوید: برای سلامتی مردم، به‌صورت مکرر وضعیت کشتارگاه دام در شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی توسط مرکز بهداشت و درمان، دامپزشکی، اداره تعزیرات و اصناف مورد بازرسی قرار می‌گیرد. 

وی ادامه داد: به دلیل کشتارهای بی‌رویه و غیر بهداشتی بین راهی در مسیرهای ورودی و خروجی شهرستان بهمئی، متاسفانه از کشتارگاه، مغازه‌های فروش و توزیع گوشت در بهمئی که به صورت قانونی و بهداشتی فعالیت می‌کنند خرید نمی‌شود. 

فرماندار بهمئی گفت: ماهانه حدود هزار راس دام سنگین و سبک در کشتارگاه بهمئی به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌ها و نکات بهداشتی و زیر نظر دستگاه‌های مربوطه ذبح و روانه بازار می‌شود. 

محمدی از شهروندان خواست از خرید گوشت از مراکز غیر مجاز دام خودداری و گوشت و فرآورده خامِ دامی مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی که دارای پروانه بهداشتی هستند تهیه کنند و در صورت مشاهده تخلف، به سامانه ۱۵۱۲ گزارش دهند.

آیا این خبر مفید بود؟