با ورود سرمایه‌گذار جدید آزادراه ارومیه-تبریز، پروژه ۲ ساله تکمیل می‌شود

به گزارش خبرنگار رکنا از ارومیه ، سید محسن حمزه‌لو، مدیرکل راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت تکمیل آزاد راه ارومیه تبریز گفت: یکی از سیاست‌های اصلی این اداره‌ی کل احصا پروژه‌های مختلف و جذب سرمایه گذار جهت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است، که در این راستا جهت تکمیل پروژه آزاد راه ارومیه_تبریز جذب سرمایه گذار محقق شد.

وی افزود: هدف اصلی از جذب سرمایه گذار برای آزاد راه ارومیه_ تبریز  که شامل ۶ قطعه می‌باشد؛ تکمیل قطعات ۱ ،۲ و۴ ، احداث قطعه ۳، ۵ ،۶ و  همچنین تکمیل تونل ها است، که مجموعا به طول ۱۵۱ کیلومتر می‌باشد.

حمزه‌لو بیان کرد: میزان برآورد اولیه‌ی اعتبار لازم برای تکمیل این پروژه ۵ هزار میلیارد تومان است، که بصورت مشارکتی از طرف دولت و بخش خصوصی تامین خواهد شد و انتظار میرود میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی تا ۳ هزار میلیارد تومان تحقق یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی با تاکید بر ضرورت اتمام این پروژه اظهار داشت: تبدیل قطعه ۱ و ۲ به آزاد راه شامل احداث تقاطع‌های غیرهمسطح، دسترسی محلی و احداث باند کُند رو از جمله اهداف مهم اجرای این پروژه است.

وی با اشاره به افتتاح جاده ارومیه- سرو تصریح کرد: پس از افتتاح این جاده قطعا حجم بالای ترافیک ترانزیت کالا از جاده سرو به ارومیه انجام می‌پذیرد، که با توجه به تمهیدات انجام گرفته؛ با تکمیل آزادراه ارومیه_تبریز می‌توانیم پایانه مرزی سرو را به کریدورهای داخلی کشور وصل کنیم.

حمزه‌لو در پایان با اشاره به کلیات این سرمایه گذاری گفت: موافقت اولیه انجام گرفته است و هفته آینده جلسه‌ای در تهران با حضور سرمایه گذار پروژه تشکیل خواهد شد. براساس قول مساعد سرمایه گذار ، پیش بینی می‌شود این پروژه تا دوسال آینده تکمیل شود و همچنین با پیگیری‌های لازم رفع موانع مربوط به پیمانکار در پروژه آزاد راه ارومیه_ تبریز که یکی از دغدغه‌های اصلی به شمار میرفت، به زودی حل خواهد شد.

آذربایجان‌غربی/کریم معجنی 

آیا این خبر مفید بود؟