خاموشی شبکه برق ۲۱۰ روستای کردستان مرتفع شد/ تلاش برای برقراری شبکه در ۳ روستای سروآباد ادامه دارد

به گزارش رکنا از کردستان؛ هیوا لهونیان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از اتصال مجدد شبکه برق ۲۱۰ روستای استان به شبکه سراسری برق خبر داد و افزود: شبکه برق۲۱۳ روستای استان که به دلیل بارش شدید برف قطع شده بود اکنون به ۳ روستا کاهش یافته و خوشبختانه برق ۲۱۰ روستای استان کردستان پایدار است.

وی با اشاره به اینکه شبکه برق ۸ روستا تا شب گذشته به دلیل مسدود بودن محورهای مواصلاتی قطع بود، افزود: به دلیلی صعب العبور بودن مسیر و آب وهوای نامساعد دسترسی به این روستاها سخت و امکان حضوراکیپ‌های واحدهای عملیات و اتفاقات برق با تجهیزات لازم در این روستاها وجود نداشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان بیان کرد:به همین دلیل علارغم شرایط سخت ونامناسب، اکیپ های واحدهای عملیات و اتفاقات برق با بسیج تمام امکانات و حتی با استفاده ازچهارپایان در روستاهای بدون برق حضور یافته و با صعود به مناطق مرتفع در روستاها موفق شدند از شب گذشته تاکنون شبکه برق ۵ روستای قطع شده در مریوان، کامیاران ودیواندره را به شبکه سراسری متصل نمایند.

وی افزود:در حال حاضر فقط شبکه برق ۳ روستای ژیوار، بلبر و کلجی قطع می باشد که به‌محض بازگشایی محورهای مواصلاتی شبکه برق این روستاها نیز برقرار می‌شود.

 

عبدالحکیمی /کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟