ممنوعیت موقت تردد خودروهای سنگین در جاده های استان سمنان

به گزارش رکنا از سمنان، با سرد شدن هوا و آغاز بارش ها در سطح کشور جاده های لغزنده عامل افزایش تصادفات و حوادث جاده ای در کشور است.

بر این اساس در جاده های استان سمنان تصمیم بر این شد تا برای جلوگیری از حوادث احتمالی و تلفات ناشی از آن در زمان بارش ها از تردد ماشین های سنگین تا حد امکان جلوگیری شود.

رئیس پلیس راه استان سمنان در خصوص این تصمیم این گونه گفت : این تصمیم از ابتدای طرح زمستانی پلیس راه و با هدف جلوگیری از تصادفات جاده ای در زمان بارندگی اجرا می شود .

سرهنگ تقی کبیری افزود: هم اکنون همه راه‌های استان سمنان باز اما بدلیل بارش برف و باران لغزنده است. 

وی با اشاره به بارش برف در مناطق کوهستانی و ارتفاعات این استان گفت:  تا پایان طرح زمستانه پلیس به همراه داشتن زنجیر چرخ برای رانندگانی که در استان سمنان سفر می‌کنند، الزامی است.

رئیس پلیس راه استان سمنان تاکید کرد: رانندگان بخصوص رانندگان اتوبوس باید در زمان بارندگی سرعت مطمئنه را رعایت کنند و سرعت مجاز ملاک حفظ ایمنی در جاده نیست.

سرهنگ تقی کبیری رعایت فاصله طولی با خودروی جلویی، تجهیز خودرو به امکانات گرمایشی و ایمنی پیش از سفر و روشن کردن چراغ‌های خودرو از همان ابتدای تاریک شدن هوا در حوالی غروب را برای ارتقای ایمنی سفر در این روز‌های سرد و بارانی ضروری بیان کرد.

طرح زمستانی پلیس راه استان سمنان با حضور ۴۴۰تیم امدادی و عملیاتی پلیس، هلال احمر، اورژانس، راهداری و آتش نشانی تا پانزدهم اسفند۱۴۰۰ اجرا می‌شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟