ثبت 1300 فقره شکایت و گزارش فساد

به گزار ش رکنا قزوین،عبدالله آقا علیخانی، بازرس کل قضایی استان قزوین در خصوص ضرورت آشنایی مدیران با قوانین برای پیشگیری از تخلف اظهار داشت: مدیران باید از قوانین دستگاه مربوط به خود اطلاع داشته باشند تا دچار چالش و اشتباه نشوند، اما متأسفانه چون بسیاری از انتصاب‌ها سیاسی است و مدیر منصوب شده با قوانین آشنا نیست مرتکب تخلف می‌شود.

آقاعلیخانی با اشاره به ضرورت احراز صلاحیت اخلاقی، علمی و اجرایی و فنی مدیران، تصریح کرد: در انتصاب مدیران فقط صلاحیت های اخلاقی بررسی می شود لذا در بررسی سایر صلاحیت ها نیازمند اصلاح مقررات هستیم، از این رو مدیران جدید در استان باید تمامی ابعاد و شاخص های مدیریتی را در خود تقویت کنند.

وی گفت: شهرداری ها، بیشترین شکایت و پرونده‌های تشکیل شده در این سازمان را به خود اختصاص داده اند و در سال جاری بالاترین آمار شکایت‌های مطرح شده در بازرسی کل استان قزوین مربوط به شهرداری، سپس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و دانشگاه علوم پزشکی است.

آقاعلیخانی یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد یک هزار و سیصد فقره گزارش شامل ۵۸۷ فقره شکایت خصوصی و ۷۶۳ فقره گزارش عمومی فساد در سامانه رسیدگی به شکایات و اعلام بازرسی کل استان ثبت شده که عمده ورودی ها مربوط به سازمان هایی است که مراجعه بیشتری دارند و خدمات متنوع تری ارائه می دهند.

بازرس کل استان قزوین خاطرنشان کرد: امسال ۷۰ نفر از طرف سازمان بازرسی استان قزوین به هیئت‌های تخلفات و تعداد ۵۰ نفر هم به مراجع قضایی برای برخورد قانونی معرفی شده اند.

مدیر ارشد نظارتی استان با تاکید بر توجه دقیق مدیران به گزارش های هشداری سازمان بازرسی گفت:  هدف اصلی سازمان بازرسی در وحله اول پیشگیری از وقوع تخلف و جرم در دستگاه های اجرایی است که بدین منظور گزارش های هشداری متعددی به سازمان های مختلف در استان ارسال شده و چنانچه مدیر دستگاهی به این هشدار‌ها توجه نکرده و ترک وظیفه کند، مشمول برخورد قانونی می‌شود.

آقاعلیخانی با اشاره به تغییر کاربری های غیر مجاز در استان تصریح کرد: امسال بیش از هزار و ۳۰۰ مورد تغییر کاربری در استان قزوین شناسایی شده که از این تعداد تاکنون ۹۰۰ پرونده تغییر کاربری رسیدگی شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟