اهتمام نمایندگان استان برای پیگیری مطالبات کارکنان دستگاه قضایی

به گزارش رکنا از گلستان، رمضانعلی سنگدوینی رئیس مجمع نمایندگان استان در نشست هم اندیشی دستگاه قضایی با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به سختی کار در دادگستری ها اشاره کرد و گفت: نمایندگان مجلس تلاش زیادی انجام دادند تا بتوانند طرح بهبود معیشت کارکنان دستگاه قضایی را تصویب کنند اما صحبت های نماینده دولت ، سبب تغییر نظر برخی نمایندگان شد .

رمضانعلی سنگدوینی افزود: در مجمع نمایندگان استان باز هم تلاش کردیم ۵۰ امضا جمع آوری شد و تلاش می کنیم این طرح دوباره به صحن مجلس بازگردد .

سنگدوینی گفت: مراجعات به دستگاه قضایی بسیار زیاد است و  به مجموعه قضایی استان خداقوت می گوییم و ما تلاش می کنیم مشکلات معیشتی کارکنان را حل کنیم .

سنگدوینی درباره اعضای شورای حل اختلاف هم گفت :  این موضوع را از طریق کمیسیون قضایی پیگیری خواهم کرد.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای تاسلامی در ادامه این نشست با قدردانی از سفر رئیس قوه قضاییه به استان گفت: گستردگی این سفر و حضور معاونان ایشان در همه شهرهای استان سبب رضایت مردم شد .

سنگدوینی به رویکرد دادگستری استان برای حل مشکلات واحدهای تولیدی اشاره کرد و افزود: این که مسئولان قضایی استان به جای این که فعالان اقتصادی به آنان مراجعه کنند ، خودشان برای حل مشکل و رفع موانع تولید به سراغ تولیدکنندگان می روند که ستودنیست .

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش دادگستری استان برای کمک به رفع مشکل پتروشیمی استان ، سبب امیدآفرینی در مردم استان استان شده است.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما نیاز به مدیران جهادی داریم که برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند و اگر چنین اتفاقی بیفتد پرونده های کمتری هم وارد دستگاه قضایی می شود.

رئیس کل دادگستری گلستان هم در این جلسه از تشکیل کارگروه ویژه برای حل مشکلات استانی خبر داد و گفت: با هماهنگی استاندار این کارگروه در استانداری و به دبیری معاون سیاسی امنیتی استاندار  تشکیل شد .

حیدر آسیابی افزود: در کارگروه ویژه ، نماینده ولی فقیه در استان ، استاندار ، دئیس کل دادگستری ، نمایندگان مجلس  و دستگاه های مرتبط ،حضور خواهند داشت و برای حل مشکلاتی که حل آن نیازمند همکاری بین بخشی است ، تلاش می کنند .

آسیابی افزود: هماهنگی و تعامل به مسئولان مردم را امیدوار می کند و باید تلاش کنیم تا مشکلات حل شود .

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه این جلسه به موضوع توجه به معیشت کارکنان دستگاه قضایی هم اشاره کرد و گفت: هر چند طرح تسری در مجلس رد شد اما  با پیگیری مسئولان قضایی و نمایندگان مجلس ، امیدواریم اقداماتی برای بهبود وضع معیشتی کارکنان اتفاق بیفتد.

آسیابی ادامه داد: پیگیری مطالبات با تعطیل  کردن کار مردم پذیرفته نیست  و خوشبختانه در استان گلستان  همکاران ما به پیگیری های مسئولان قضایی از مجاری قانونی اعتماد کردند و هیچ خللی در روند ارائه خدمت به مردم ایجاد نشد .

آسیابی بیان کرد: اتاق ها مدیران قضایی استان باید پناهگاه فعالان اقتصادی باشد و مشکلات آنها شنیده شود.

وی افزود: گاهی می بینیم برای سرمایه گذاری ، برخی مسئولان اجرایی  مانع تراشی می کنند  و این در حالی است که باید شرایط را به گونه ای رقم بزنیم که شرایط به نفع مردم  استان و ایجاد اشتغال رقم زده شود.

احمد  جعفری رئیس شورای حل اختلاف گلستان هم در این جلسه گفت: سالانه بیش از ۱۰۰ هزار پرونده رسیدگی می شود و ۴۰ درصد صلح و سازش می شود بعد از ۱۸ سال هنوز تکلیف کارکنان زحمتکش شورا مشخص نشده است.

احمد جعفری افزود: بلاتکلیفی این اعضا می تواند به مرور روی انگیزه این افراد اثر بگذارد .

 

آیا این خبر مفید بود؟