تولیدات داخلی لوازم خانگی تفاوتی با برندهای مشابه خارجی ندارند

به گزارش خبرنگار رکنا از مشهد، رضا رزقیان مقدم در حاشیه نمایشگاه لوازم خانگی مشهد در جمع خبرنگاران افزود: به طور مثال گروه صنعتی انتخاب برند تکنو گاز را از ایتالیا خریداری کرده و مالکیت این برند در اختیار این شرکت ایرانی است و با هنرمندی جوانان توانمند ایرانی امروز بهترین صفحات گاز و فر و کارهای توکار در اصفهان تولید می شود و تمامی دستگاه های مورد نیاز تولید را به ایران انتقال داده است. 

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی مشهد افزود: برند دوو نیز توسط گروه صنعتی انتخاب از کره جنوبی خریداری شد و این شرکت با انتقال تکنولوژی به ایران علیرغم بدعهدی کره ای ها بعد از تحریم ها توانست به بهترین شکل بومی سازی را انجام داده و این کالا را با همان کیفیت دوو در ایران تولید نماید . 

رئیس هیات مدیره گروه لوازم خانگی یاس نیز در حاشیه این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: برند دوو در جهت مقابله با قاچاق کالا ، محصولات دوو را در فروشگاه های کیش با ده درصد تخفیف نسبت به سرزمین اصلی میفروشد و بدین وسیله بهترین کالا با خدمات پس از فروش بی نظیر به هموطنان عزیزمان عرضه می گردد. 

وی افزود: گروه انتخاب در جهت تکریم مصرف کننده و با اعتقادی که به تولیدات خود دارد یخچال های ساید بای ساید و ماشین های لباسشویی فروخته شده را تا ۳۰ روز پس از نصب و استفاده توسط مشتری در صورت برگشت توسط مشتری به هر دلیلی پس می گیرد. 

مقداد صالحی همچنین گفت: گروه صنعتی "انتخاب" ۱۴ هزار کارمند در بخش تولید در کل کشور دارد و برند "دوو" کره جنوبی را بومی سازی کرده و در اختیار گرفته و فقط ۲۵ درصد از قطعات لوازم خانگی این نوع برند مانند کمپرسور وارداتی است.

وی افزود: یخچال و فریزر از هزار و ۵۰۰ نوع قلم کالا تشکیل شده که ۷۵ درصد از آنها در داخل کشور توسط مالک برند "دوو" که یک ایرانی است تولید می شود.

سه نمایشگاه تخصصی لوازم خانگی، لوازم صوتی و تصویری، فرش و موکت تا ۲۴ دی ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد دایر است.

آیا این خبر مفید بود؟