۶۲ درصد واحدهای راکد صنعتی قابلیت احیا دارند

به گزارش رکنا از قم ،علی رسولیان روز سه‌شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم، بیان کرد: همچنین درحال حاضر  بسیاری از واحدهای صنعتی نیز با ظرفیتی کمتر از توان واقعی خود مشغول فعالیت هستند.

 

وی بیان کرد: یکهزار و ۳۴۰ واحد صنعتی کشور نیز به دلیل احکام قضایی از مدار تولید و اشتغال خارج شده‌است.

 

رسولیان با بیان اینکه تمام فرآیندهای واگذاری در وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال الکترونیکی شدن است، گفت: باید دخالت مخرب بخش های دولتی، سیاست‌گذار و تصدی‌گر از فعالیت و توان رقابتی بخش خصوصی حذف شود.

 

وی با تاکید بر اینکه مصوبات استانی ستاد تسهیل لازم الاجراست، خاطرنشان کرد:  تفویض اختیار، افزایش تسهیلات، افزایش سهم بانک‌های خصوصی در تولید و اشتغال و  مشکل حل وفصل دادرسی  واحدهای صنعتی کشور باید برطرف شود

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: تقاضای صنعتی شدن درقم مطلوب است و این استان هرسال  بیش از گذشته در مسیر صنعتی شدن حرکت می‌کند.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ابراز داشت: راه اندازی سامانه ۱۲۴ و سامانه پاسخگویی برای شنیدن و بررسی مستقیم مشکلات بخش خصوصی نشان از رویکرد وزارت صمت برای حل معضلات موجود است.

 

رسولیان ادامه داد: سامانه ۱۲۴ که در تمام حوزه های صنعت، معدن و تجارت پاسخگو است امروز در استان قم راه اندازی می‌شود.

 

وی گفت: تقاضا برای سرمایه‌گذاری درقم بالاست و طبق برنامه ریزی انجام شده بیش از یکهزار هکتار امسال به اراضی صنعتی استان اضافه خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات زیرساخت های شهرک های صنعتی قم در سالجاری ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام می‌شود.

نظری / قم

آیا این خبر مفید بود؟