100 مگاوات برق به ظرفیت تولید شبکه سراسری افزوده می شود

به گزارش رکنا قزوین،فرآیند تعمیرات حوزه الکتریک نیروگاه شهید رجایی در برنامه تعمیرات اساسی و  RIکمپرسور واحد شماره 4 گازی این نیروگاه تشریح شد.

حمید رضا صفایی زاده  در تشریح خبرفوق گفت: باگذشت 109 روز از خروج این واحد شماره 4 گازی از مدار تولید برق برای انجام فرآیند تعمیرات اساسی و RIکمپرسور، متخصصان این امور همگام با سایر حوزه های تعمیراتی، این واحد را به ویژه برای پیک تابستان1401 ، آماده تولید برق پایدار می کنند.

وی افزود: کارکنان امـور الکتریک، اقدام به بازدید وسـرویس ژنراتور، انجام بالانس روتور و تست های دینامیکی، بازدید سیستم تحریک، نصب کنتور هوشمند انرژی تولید ناخالص، بازدید و سرویس بریکرهای 6/6 کیلوولت این واحد را نیز انجام داده و در ادامه برنامه تعمیراتی، برای اطمینان از صحت عملکرد، متخصصان امور الکتریک نیروگاه سیکل ترکیبی این تجهیزات را مورد تست و بازبینی قرار دادند.

مدیر امورتعمیرات الکتریک نیروگاه سیکل ترکیبی درادامه بیان داشت: بازدید الکتروفن های خنک کننده ترانس،  بازدید از ایربگ کنسرواتور و تست های آلارم های محلی، تست کنترل ظرفیت باتری ها، سرویس فنی شارژرها، سرویس دوره ای الکتروموتورها، بازدید وآچارکشی پانل های کنترل و تپ چنجر، از فعالیت های دیگری بود که در این دوره از برنامه های تعمیراتی انجام  شده است.

با پایان تعمیرات اساسی و RI کمپرسور واحد شماره 4 گازی، حدود 100 مگاوات برق به ظرفیت تولید شبکه سراسری افزوده می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟