چرا برابرقانون بستن کمربند ایمنی برای همه سرنشینان خودرو در حال حرکت الزامی است؟

به گزارش رکنا از لرستان، سرهنگ"مصطفی دالوند" با اشاره به اهمیت بالای بستن کمربند ایمنی در حفظ جان رانندگان، بیان داشت: با توجه به بررسی آمار تخلفات رانندگی در سطح کل استان، به آمار 31 درصدی تخلف عدم استفاده از کمربند ایمنی برخورد کردیم که نشان از عدم توجه رانندگان به اهمیت بالای استفاده از کمربند ایمنی در حفظ جان و سلامتی رانندگان دارد.

وی افزود: متا سفانه درصد بالایی از کسانی که در حوادث رانندگی از اتومبیل به بیرون پرتاپ می شوند و اغلب جان خود را از دست می دهند، کمربند ایمنی نبسته اند. چرا که یکی از علل عمده مرگ و میر در سوانح رانندگی، خونریزی مغزی است و بستن کمربند ایمنی موثرترین راهکار برای جلوگیری از ضربه به سر و خونریزی مغزی است.

نکته مهم دیگر استفاده از صندلی کودک برای فرزندان خردسال شماست، هنگام توقف و تغییر مسیر ناگهانی نمی توانید کودکی را که کمربند ایمنی خود را نبسته و یا در صندلی کودکان قرار نگرفته نگه دارید و ممکن است به داخل پرتاپ و به دلیل برخورد سرنشینان با شیشه جلو، داشبورد و یا سایر لوازم صدمه و یا حتی از اتومبیل به بیرون پرتاپ شوند.

رئیس پلیس راه لرستان ادامه داد: مشاهده شده که در یک خودروی سرنشین دار فقط و فقط راننده خودرو از کمربند ایمنی استفاده می کند و سایر سرنشینان به هیچ عنوان از کمربند ایمنی استفاده نمی کنند که این به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و راننده و سرنشینان باید به طور کامل از کمربند ایمنی استفاده کنند، از طرفی برابر ماده 19 قانون جدید جرائم رانندگی، بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و کلیه سرنشینان انواع خودروهای در حال حرکت الزامی است.

سرهنگ دالوند، در پایان توصیه کرد: رانندگان گرامی بستن کمربند ایمنی کار بسیار ساده ایی است که بقای زندگی شما را تأمین می کند، حین تردد با وسایل نقلیه حتماً می بایست از کمربند ایمنی استفاده کنند و در صورت همراه داشتن سرنشین، سرنشینان خود را به استفاده از کمربند ایمنی ملزم کنند.

گلاره پروازی/لرستان

آیا این خبر مفید بود؟