بیش از 14 میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی در لرستان پرداخت شد

به گزارش رکنا از لرستان، علی آشتاب, با بیان اینکه مشاغل خانگی یکی از راه های درآمد و  تامین معیشت خانوارها است اظهار داشت: طی 9 ماهه سال جاری 414 طرح مشاغل خانگی به بانک های توسعه تعاون و رفاه کارگران استان ارسال شده که تاکنون به 207 طرح با مبلغ 14 میلیارد و 571 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان کل اعتبار ابلاغ شده سالجاری به استان را 51 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از 207 طرح پرداخت شده 79 شغل خانگی به صورت مستقل و 128 طرح آن به صورت پشتیبان بوده است.

وی به سهم اشتغال ایجاد شده این طرح ها اشاره کرد و افزود: با پرداخت این تسهیلات زمینه ایجاد 528 فرصت شغلی جدید در استان فراهم شده است.

آشتاب خاطر نشان کرد: تفاهمنامه‌ای جهت آموزش و توانمندسازی، برنامه ریزی جهت فروش محصولات مشاغل خانگی در بازار، با جهاد دانشگاهی منعقد شده است و اکثر این طرح‌ها به ویژه طرح‌های پشتیبان با همکاری این نهاد انجام می‌گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه مابقی تسهیلات به طرح‌ها نیز از سوی بانکها در حال پرداخت است اظهار کرد: اکثر طرح‌های مذکور در قالب طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی است که برای این نوع طرح‌ها حدود ۸۰ درصد اعتبار مورد نیاز، تسهیلات چهار درصد پرداخت می شود و تا پایان سال همه اعتبارات ابلاغ شده به استان پرداخت خواهد شد.

وی با تاکید بر ثبت نام متقاضیان، متناسب با مهارت و طرح خود در سامانه مشاغل خانگی، عنوان کرد: متقاضیان می‌توانند در مرحله اول تقاضای خود را در سامانه مشاغل خانگی وزارت کار به نشانی https://mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir/ ثبت کنند.

گلاره پروازی/لرستان

آیا این خبر مفید بود؟