معاون رییس جمهور: دولت و مجلس در مسائل کلان کشور همدل هستند

به گزارش رکنا از قم، سیدمحمد حسینی روز جمعه در سفر به قم ضمن سخنرانی در پیش از خطبه های نماز جمعه قم، همچنین در دیدار با آیت الله علی رضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور گزارشی از عملکرد و فعالیت دولت سیزدهم، ارائه کرد.

وی گفت: در دولت سیزدهم ارتباط مستقیم نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رییس جمهور و هیات دولت بیش از هر زمان دیگری است و از زمان آغاز دولت ۱۷۰ نماینده از ۱۷ استان کشور در قالب مجامع استانی با رییس جمهور دیدار و مشکلات، مطالبات و اولویت های حوزه انتخابیه را مطرح کردند.

حسینی تصریح کرد: علاوه بر جلسات مجامع استانی،  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب سفرهای استانی و سایر برنامه ها، دسترسی مستقیمی با رییس جمهور و سایر اعضای کابینه دولت دارند و رییس جمهور از زمان آغاز دولت، شش بار در مجلس حضور یافته و ارتباط بسیار مطلوبی بین این دو نهاد برقرار است.

معاون پارلمانی رییس جمهور با اشاره به تقدیم بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۱ توسط دولت به مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فضای بسیار مطلوبی برای تصویب بودجه پیشنهادی در مجلس شکل گرفته و امید می رود اولین برنامه کلان مالی دولت با تصویب این بودجه اجرایی شود.

آیت الله علی رضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور و امام جمعه موقت قم نیز در این دیدار، معیشت و اقتصاد را دارای اولویت ویژه دانست و گفت: دولت در این دو حوزه اقدامات خوبی را آغاز کرده که امید می رود منجر به بهبود وضع معیشت مردم و اقتصاد کشور شود.

نظری / قم

 

آیا این خبر مفید بود؟