نقش موثر زنان کردستانی در تولید محصولات صنایع‌دستی و ایجاد اشتغال

به گزارش رکنا از کردستان؛ یعقوب گویلیان روز چهارشنبه 15 دی ماه 1400 در نشست مشترک با مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کردستان، گفت:یکی از راه‌های رونق اقتصادی وایجاد فضای کسب‌وکار در استان، توجه به بخش صنایع‌دستی است که می‌تواند نقش مهمی در توسعه مشاغل خانگی داشته باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان اظهار داشت: همواره دوره‌های آموزشی صنایع‌دستی باهدف توانمندسازی بانوان در سطح استان به‌صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود.

او افزود:بر این اساس این اداره‌کل به عنو‌ان نهاد متولی در حوزه صنایع‌دستی آمادگی لازم دارد تا با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کردستان و در راستای ارتقا شایستگی‌های حرفه‌ای و توانمندسازی اقتصادی زنان، زمینه را برای حضور در دوره‌های آموزشی صنایع‌دستی برای آن‌ها فراهم کند.

 

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کردستان نیز در این جلسه گفت: بانوان کردستانی در زمینه‌های مختلف از جمله تولید محصولات صنایع‌دستی دارای ایده‌ها و استعدادهای خوبی هستند و تلاش این اداره‌کل شناسایی مشکلات و برنامه‌ریزی برای برطرف کردن دغدغه‌ها و مسائل آن‌ها در استان است.

لیلا آژیر اظهار داشت: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های بدسرپرست برای ایجاد درآمد پایدار یکی از مسائلی است که باید به آن توجه ویژه شود.

او بیان داشت:باید هم زمان با توانمندسازی زنان برای تولید محصولات مشاغل‌خانگی و صنایع‌دستی، در راستای عرضه محصولات و ارتباط آنها به بازارهای فروش هم تلاش نماییم.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کردستان عنوان کرد: امیدواریم با همکاری متولیان این حوزه، از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها برای حمایت از زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های بدسرپرست استفاده شود.

در پایان جلسه مقرر شد لیستی از رشته‌ها و دوره‌های آموزشی صنایع‌دستی برای جامعه هدف، توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان تهیه و به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ارائه شود و همچنین به منظور دستیابی به نتیجه بهتر در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای بانوان سرپرست خانوار و حمایت از آن‌ها جلسه‌ای با دستور کار مشخص برنامه‌ریزی و برگزار شود.

 

عبدالحکیمی /کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟