بیش از سه هزار سند تک برگی در قشم صادر شد

به گزارش رکنا در هرمزگان؛محمد آرامش روز چهارشنبه در گفت و گویی افزود: همچنین در این مدت ۴۴۲ پرونده اجرایی در این اداره مختومه شد که در همسنجی با سال گذشته حدود ۳۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: ۱۹۶ پرونده اجرایی نیز در این سازمان تشکیل شد که با افزایش ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بود.

رییس اداره ثبت اسناد و املاک قشم تصریح کرد: مهریه با ۸۳ پرونده و قراردادهای بانکی با ۴۱ پرونده بیشترین آمار پرونده‌های اجرایی افتتاح شده را شامل می‌شود و مابقی مربوط به اسناد رهنی، چک‌های بدون موجودی، آب‌بها و شارژ ساختمان است.

وی تاکید کرد: در راستای ایجاد پرونده‌های اجرایی ۸۹ میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال برای موسسات و نهادهای دولتی و بیش از ۱۲۷ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال نیز از موسسات و شرکت‌های خصوصی دریافت شد.

آرامش با اشاره به صدور ۱۶۷ سند مربوط به املاک دولتی،اظهار کرد: امسال تا پایان آذرماه تعداد  ۵۴۰ سند به دستور مقام قضایی بازداشت و ۴۹۱ سند نیز رفع بازداشت شده است.

بیش از ۱۴ هزار اوراق ثبتی در قشم آرشیو الکترونیکی شد

رییس اداره ثبت اسناد و املاک قشم گفت: در ۹ ماهه امسال بیش از ۱۴ هزار و ۸۱۷ برگ اوراق ثبت اسناد قشم اسکن و آرشیو الکترونیکی شد.

وی افزود: این امر در راستای اهداف دولت الکترونیک برای ساماندهی پرونده‌های قدیمی اسناد و املاک قشم و امکان استعلام به صورت اینترنتی انجام گرفت.

آرامش ادامه داد: در این مدت همچنین ۱۱ هزار و ۸۳۳ سند موجود در ۲۰ دفتر اسناد رسمی، ازدواج و طلاق این شهرستان مورد بازرسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با آغاز اسکن دفاتر قانونی دفترخانه‌های اسناد رسمی حوزه ثبتی قشم تاکنون ۵۰۰ جلد دفتر اسکن شده و مابقی آن تا پایان دی‌ماه امسال اسکن می‌شوند.

شهرستان قشم دارای ۱۰ دفتر اسناد رسمی، ۶ دفتر ازدواج و چهار دفتر طلاق است.

این شهرستان شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟