پیش بینی اعتبار ۱۳ میلیارد تومانی برای آبرسانی به ملایر

به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان همدان، منصور ستوده طی بازدید از روند عملیات اجرایی رینگ داخلی بین مخازن آب شرب شهر ملایر مطرح کرد: سامانه انتقال آب شرب ملایر جهت تامین ۱۲ میلیون متر مکعب از سد کلان برای مصارف آب شرب شهر ملایر در حال بهره برداری و اجرا است.

وی با بیان اینکه این سامانه شامل سد کلان ملایر با حجم مخزن ۴۵ میلیون متر مکعب، تصفیه خانه آب شرب به ظرفیت ۵۰۰ لیتر در ثانیه (متوسط۳۸۰ لیتر در ثانیه) و خط انتقال آب به طول ۳۸ کیلومتر است، در خصوص پیش روی این پروژه مطرح کرد: در حال حاضر و در فاز اول ۳۵ کیلومتر از این خط با انتقال ۲۷۰ لیتر در ثانیه از سد کلان به مخزن پشت سپاه در داخل شهر ملایر در حال بهره برداری است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان ادامه داد: هم چنین بخشی از چاه‌های دشت ملایر از مدار بهره برداری خارج شده و از آب سد برای مصارف شرب استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه با استفاده از اعتبارات سال ۱۴۰۰ رینگ داخلی مخازن پشت سپاه و پیرویلان به طول سه کیلومتر توسط پیمانکار شرکت آب منطقه‌ای در حال اجرا است، مطرح کرد: در این راستا حفاری و لوله گذاری مسیر و همچنین ساخت اکثر حوضچه های بین راهی به اتمام رسیده است.

ستوده با بیان اینکه در حال تکمیل حوضچه کنترل فشار مخازن پشت سپاه و پیرویلان هستیم، اضافه کرد:  همچنین پروژه پایداری خط انتقال برق تصفیه خانه آب شرب ملایر از بهشت هاجر تا دو راهی مرویل نیز با مبلغ ۱۵ میلیارد تومان توسط پیمانکار فیدار برق در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان عنوان کرد: تاکنون حدود ۲۳۵ میلیارد تومان برای این سامانه شامل سد، تصفیه خانه و خط انتقال آب و برق هزینه شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟